אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

פילאטיס


כל פעילות ספורטיבית היא מבורכת, אך פילאטיס היא שיטה מיוחדת שנועדה לחזק את השרירים הפנימיים ולחזק את הגוף. את שיעורי פילאטיס ניתן לבצע בכל גיל בסטודיו ומכוני כושר הפרוסים ברחבי הארץ על ידי מדריכים מנוסים בקבוצות או בשיעורים אישיים אחד על אחד עם מדריכי כושר. תחום זה פותח על ידי ג'וזף פילאטיס שהמציא את השיטה בהשראת האידיאל היווני בגישה שגוף האדם מאוזן בגוף ובנפש ויציבה נכונה חשובה ביותר, בעיקר בחיים המודרניים השוחקים בהם אנשים עובדים שעות רבות מול מחשבים.

תרגילים אלו הם פיזיים ועוזרים רבות לתקן את אי איזון שרירי הגוף הפנימיים ונועדו כדי לשפר את היציבה של הגוף על ידי ביצוע תרגילים המשלבים - קואורדינציה, שיווי משקל, חיזוק שרירי ליבה, כוח וגמישות, והם עובדים על תרגילי נשימה ומפעילים את השרירים הפנימיים שאינם עובדים במהלך היום.

כיצד זה עובד?

את התרגילים במהלך שיעורי פילאטיס מבצעים על גבי מזרון דק, אך חלק מהתרגילים הם בעמידה וחלק בשכיבה ובהם מבצעים מספר חזרות קצר של תרגילים מסוימים על ידי ריכוז במטרה לא להתיש את השרירים. ישנו סוג נוסף של תרגילים, הנקראים פילאטיס מכשירים שאותם מבצעים במכוני כושר וסטודיו המחזיקים ברשותם את מכשירי הפילאטיס. תפקיד המכשירים לסייע לנו למתוח שרירים שונים בגוף הזקוקים לחיזוק והם מסוים רבות לגמישות הגוף וחיזוק שרירים שונים שאינם נמצאים בתפקוד ביום יום.

שאלות ותשובות בנושא פילאטיס
הוסף שאלה לספץ
שליחת שאלה למערכת

למה דווקא פילאטיס?

בשונה משאר האימונים הגופניים, פילאטיס מעניק מענה פונקציונלי לגוף ומאפשר לו להתמודד טוב יותר עם פעולות יומיומיות פשוטות כמו התכופפות, הרמת חפצים או נהיגה. אימון גופני סטנדרטי בדרך כלל עובד על אזורים נרחבים בגוף והוא אינו ממוקד, פילאטיס לעומת זאת עובד על שרירים מגוונים בגוף בצורה ספציפית ומעמיקה ויוצר איזון והרמוניה בגוף. לאחר מספר אימונים ניתן להרגיש שינוי בגוף ופעולות שבעבר היוו מכשול הופכות לפשוטות וקלילות. 

מה זה פילאטיס?

פילאטיס היא שיטת אימון גופני ייחודית המשפרת את יציבות הגוף, בנוסף שיטה זו משפרת את גמישות הגוף ואף מחטבת את גופו של המתאמן. השיטה מתמקדת בשרירים המייצבים וככל שמתקדמים ומתעמקים בה כך הגוף הופך לבריא וחזק יותר.

מאמרים ומדריכים בנושא פילאטיס