אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

עיסוי תינוקות


אנו חיים בעידן בו אנו רוצים להעניק את הטוב ביותר לילדנו, וזאת עוד בעודם רכים וקטנים. עיסוי תינוקות, הוא דרך מצוינת לעזור לתינוק הרך לעבור את שלב כאבי הגזים, שהם כאבים המופיעים אצל תינוקות בחודש הראשון לחייהם. כאב גזים נובע בשל העובדה שמערכת העיקול שלהם מתרגלת למזון שונה ממה שהיא הכירה כל עוד התינוק היו מוגן ברחם. כיום, יש לא מעט שיטות עיסוי היעילות לצורך הרגעת והקלת הכאב ואותם ניתן ללמוד אצל מעסים שונים המציעים קליניקה פרטית והם מלמדים את בני הזוג כיצד לבצע עיסוי תינוקות להרגעת כאבי הגזים.

מעסים אלו נפגשים עם ההורים ועם התינוק ומסבירים לבני הזוג כיצד לבצע עיסוי בצורה מקצועית והמעסה מדגים זאת על התינוק שעל הדרך מקבל עיסוי מפנק ומרגיע. תינוקות רכים הם צמאים למגע והוא הדבר היחידי שמרגיע אותם בעת כאב, אך כמובן שיש לדעת כיצד לבצע זאת בצורה נכונה וכמובן גם בטיחותית.

סדנת עיסוי תינוקות - את העיסוי ניתן לבצע על ידי שמנים מיוחדים היעילים להרגעת כאבי הבטן או על ידי שמן תינוקות רגיל. את העיסוי יש לבצע בתנועות מעגליות על בטנו של התינוק, אך בצורה מסוימת על מנת להקל עליו את הכאב. כמובן שניתן להמשיך את העיסוי באזור הגב, הידיים, הרגליים, הצוואר אך לא באזור הראש, במיוחד לא לתינוקות רכים בני פחות מחודש. אם כך, עיסוי תינוקות הוא תהליך מהנה גם להורים וגם לתינוקות.

שאלות ותשובות בנושא עיסוי תינוקות
הוסף שאלה לספץ
שליחת שאלה למערכת

מתי כדאי לעסות את התינוק?

המצב האופטימלי שבו כדאי לבצע עיסוי הוא בזמן שהתינוק רגוע ושרוי במצב רוח טוב וחייכני, מעבר לכך רצוי להימנע מעיסוי לאחר האוכל או בעת קימה משינה. רוב ההורים מעדיפים לעסות את התינוק לפני המקלחת של הערב, כך הוא עתיד לישון טוב יותר בלילה.

מהו עיסוי תינוקות?

עיסוי תינוקות נועד על מנת להסב רוגע ושלווה לתינוק ובכך לתרום להתפתחותו התקינה, עוד סיבה מרכזית לעיסוי מסוג זה היא הקלה בגזים של התינוק. העיסוי מתבצע ברוב אזורי הגוף ואורכו משתנה בהתאם לסבלנותו של התינוק. העיסוי מחזק את איברי גופו של התינוק ומאיץ את תהליך ההתהפכות שלו מהגב אל הבטן.

מאמרים ומדריכים בנושא עיסוי תינוקות

עיסוי תינוקות ערים

לרשימת הערים המלאה