אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה

עבודות שיפוץ


צבעי - צבע וסיוד - צבעים צביעת דירות
שאלות ותשובות בנושא שיפוצים
הוסף שאלה לספץ
שליחת שאלה למערכת

מה הפרמטרים שמשפיעים על עלות השיפוצים? כיצד ניתן לחסוך?

שטח הדירה, סוג השיפוץ, העבודות הכלולות בשיפוץ, חומרי הגלם שבהם משתמשים לשיפוצים, ומחירו של קבלן השיפוצים. יש מספר דרכים שבהם ניתן לחסוך בעלויות השיפוץ: לקבוע את מסגרת התקציב מראש ובכך למנוע חריגות של הרגע האחרון, לבחור חומרי גלם חסכוניים ולהשתמש בקבלן שיפוצים אמין ואיכותי שלא יגבה מכם יותר משצריך.

האם יש חוק מתי אסור לשפץ?

על פי החוק, אסור לבצע בבניין מגורים עבודות שיפוץ, תיקון, בנייה והתקנת מתקנים הגורמים לרעש בין השעה 20:00 לשעה 07:00 ביום למחרת בימי חול ובין השעות 17:00 ל-07:00 בימי מנוחה.

מה חשוב לעשות כשמזמינים קבלן שיפוצים?

לפני הזמנת קבלן, יש מספר פעולות שמומלץ לבצע: כדאי ללמוד קצת על הנושא שבו יתבצעו השיפוצים, לבדוק מה מקורם של חומרי הגלם ולעמוד על איכותם, להגיע להסכמה ברורה בנוגע לאחריות הקבלן ולמה היא כוללת ולקבוע תקציב המתאים ללקוח ולעבודה הדרושה. חשוב מאוד לוודא שהקבלן הוא מוסמך, אמין ואיכותי. לשם כך, ניתן להשתמש במערכת 2144, אשר עורכת בדיקות רקע מעמיקות על כל בעלי המקצוע ומשתמשת בטכניקת דירוג חברתי המתבססת באופן אובייקטיבי על ציונים שניתנו לקבלן מלקוחות קודמים.

מה אבחר לשיפוץ שלי, קבלן שיפוצים או שיפוצניק?

הבחירה תעשה לפי סוג העבודה. שיפוצניק מתעסק בעבודות הקטנות יותר והפחות מורכבות, צביעת דירות, עבודות גבס, שיפוץ חדרי אמבטיה. קבלן שיפוצים מתעסק בעבודות הגדולות יותר, שיפוצים מורכבים יותר, שבירת קירות, חלוקת דירה, תוספות בניה. לרוב קבלן השיפוצים הוא זה שמנהל את העבודה. עבודות אלה מחייבות את קבלן השיפוצים להיעזר באנשי מקצוע נוספים, חשמלאי, אינסטלטור, רצף.

מה ההבדל בין שיפוצניק לקבלן שיפוצים?

לפני שמתחילים לערוך שיפוץ מקיף בבית חשוב להבדיל בין שני מושגים, קבלן שפוצים ושיפוצניק. קבלן שיפוצים הוא אדם רשום ברשם הקבלנים כקבלן שיפוצים שיפוצניק הוא אדם אשר מבצע עבודות שיפוצים אך אינו קבלן רשום בסיוג המתאים. הסיווג ברשם הקבלנים הם 100 (בנייה), 130 (בטונים ובניית שלדים), 132 (עבודות אבן וחיפויי חוץ), 135 (הרחבת מבנים).  שיפוצניקים יכולים לבצע מגוון רחב של עבודות שיפוץ. העבודה שאינם רשומים ברשם הקבלנים אינה אומרת כי עבודתם פחות איכותית וישירה. ישנם אנשי מקצוע שיגדירו עצמם כקבלני שיפוצים אך בפועל אינם מוגדים כאלה. אם כך, לפני תחילת העבודה, כדאי לברר האם בעל המקצוע אותו בחרתם הינו קבלן שיפוצים או שיפוצניק. ניתן לבדוק זאת באמצעות אתר משרד הבינוי והשיכון, על פי שמו של בעל המקצוע.

עבודות שיפוץ ערים

לרשימת הערים המלאה

כלי נגישות