אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

דקים


מתקין דקים מומלץ

חייגו עכשיו

073-2629141

או מלאו פרטים

Form image

מחפשים דקים? מלאו את הפרטים בחלק העליון של האתר ובתוך רגע יחזרו אליכם המומלצים ביותר על בסיס דירוג לקוחות קודמים בנושא דקים באזור המבוקש! השימוש בשירות הוא בחינם – נסו עכשיו. כמובן שניתן לבחור האם לקבל הצעה אחת או מספר הצעות וכמו כן לתזמן למועד אחר את קבלת ההצעות. לאחר מילוי הפרטים המערכת שלנו תתקשר לאמת את מספר הטלפון שלכם, נא להקיש 1 לאישור ומיד לאחר מכן בעל העסק המומלץ ביותר באזורכם.

 

דקים? אף פעם לא שמעתי. מה זה בכלל?

דקים – "מדרכי עץ" בשמם העברי – זה מושג שעוד תרבו לשמוע עליו. בשנים האחרונות החלו בתים רבים מתקינים דקים בגינה, במרפסת הבית או על הגג, ומגמה זו תלך ותתרחב בעתיד. דקים הם פתרון פונקציונאלי מושלם למרפסת עם פרגולה, לפינת ישיבה בחצר, לריצוף הגינה, למשטח שסביב הבריכה, למדרגות ועוד כהנה וכהנה.
גם מוסדות ומקומות ציבוריים החלו מקשטים את עצמם בדקים, שמוסיפים תחושת חמימות וטבעיות למקומות רשמיים או רשמיים-למחצה.הידוע שבהם הוא מתחם הדקים בנמל תל אביב, שמשתרע לאורך החוף ומאכלס בתוכו מסעדות, בתי קפה, בארים, מועדונים ואולמות אירועים. התקנת הדקים יוצרת מרחב בטוח, שבו ניתן לעשות כמה וכמה דברים: לטייל, לנסוע על אופניים, לרוץ או לשבת במנוחה על ספסל הצופה לים. וכמובן שהמראה החמים והיפה של העץ עולה בהרבה על מראה בטון קר ומנוכר.

סוגי דקים:

קיימים סוגים רבים ושונים של דקים, וחושב לדעת להבדיל ביניהם. הסוגים העיקריים הם: דקים שעשויים מעץ קשה; דקים שעשויים מעץ רך; דקים דמויי-עץ.
♣ איפיאה ואירוקו – דקים עשויים מעצים טרופיים קשים

♣ טיק בורמזי – דק עשוי מעץ חצי קשה, יקר ונדיר

♣ עץ אורן – בעיקר אורן פיני ואורן קליפורניה, דקים עשוי מעץ רך שעבר עיבוד.
האורן הוא אולי הדק הפופולארי ביותר, הן משום עלותו הנמוכה והן משום שקל לעבוד אתו. זהו עץ זמין, גמיש ונוח להתקנה.

♣ דק סינטטי דמוי עץ: בשנים האחרונות ניתן למצוא בשוק סוגי דקים שעשויים משילוב של עץ ופולימרים – כמו למשל הפולידק. הפולידק נוצר בתהליך של דחיסת שבבי עץ לתוך הפולימרים העשויים פלסטיק. דק סינטטי יש לו מראה של עץ טבעי בלי החסרונות שלו: הוא עמיד לשינויי מזג האוויר, לא נסדק, ואינו מצריך פוליש או שימון עונתי. ניתן להשתמש בו לציפוי עמודים, למרפסת ולחצר, ובעצם לכל מה שמשמש דק עשוי עץ. אפשר גם להטביע לתוך לוחות הפלסטיק חספוס דמוי עץ, כדי לשוות להם את המראה של העץ הטבעי.

מחירים: התקנת דקים מעץ איננה דבר זול, אך המחירים משתנים בהתאם לחומר הגלם מהם הם עשויים. התהליך שעובר העץ, עיבודו, הכנתו להתקנה ואיכות הגימור משפיעים על מחירם של הדקים ועל איכותם.

לחצו וחייגו למתקין דקים מומלץ 0732629141
שאלות ותשובות בנושא דקים
הוסף שאלה לספץ
שליחת שאלה למערכת

מה היתרונות של דק סינטטי?

לדק סינטטי מספר יתרונות בולטים: עלותו זולה משמעותית לעומת דק מעץ אמתי, זמן הכנתו קצר, הוא בעל עמידות גבוהה לתנאי האקלים ומזג האוויר, בעל תחזוקה פשוטה ונוחה, קל לניקוי, עמיד בפני מים וכן הוא חזק ויציב למדי. כיום, מראה הדק הסינטטי זהה לחלוטין למראהו של דק מעץ רגיל ועל כן הוא אינו מוריד מרמת העיצוב והיוקרה.  

מה הגורמים המשפיעים על מחיר הדק?

ישנם מספר פרמטרים המשפיעים על מחיר התקנת הדק: סוג העץ (עץ קשה, עץ רך, סינטטי), איכות העץ, גודל הדק, מועד התקנת הדק, אופן ההרכבה של הדק, מיקומו של הדק ואביזרים נוספים.

כיצד נתחזק את עץ הדק?

מכיוון שעץ הדק חשוף לתנאי מזג אוויר שונים, הוא דורש תחזוקה שוטפת על מנת לשמר אותו. התחזוקה דורשת שימון על ידי שיזוף, צביעה ושימון כל עונה. נוסף לכך רצוי לנקות את הדק בעזרת מטאטא קשיח, ואין להשתמש בחומרי ניקוי וכימיקלים שאינן נועדו לעץ ורק יגרמו לו נזק. פעולות אלה פשוטות ואינן מצריכות מיומנויות מיוחדות. תחזוקה שוטפת תמנע את הצורך בחידושו לתקופה ארוכה.

מהם השיקולים בבחירת סוג העץ לדק?

ישנם המון סוגים של עצים, השונים בצורתם, מרקמם ואורך חייהם. כאשר בוחרים עץ לדק יש לקחת בחשבון כיצד העץ יראה לאחר מספר שנים, מכיוון שהעץ חשוף לתנאי מזג אוויר, שמש, גשם, חום וקור. שיקול נוסף בבחירת סוג העץ  הוא מטרתו ומיקומו. לכל סוג עץ חוזק ועמידות שונה, יש כאלה שעמידים יותר למים ויש כאלה שעמידים יותר מפני השמש, לכן דק לבריכה שונה מדק שמיועד ליפות את החצר. כמובן שמחיר העץ תלוי בגורמים שונים, הסוג, הגודל, ההתקנה וכו'.