אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה

דולה


דולה

דולה היא בשפה העברית תומכת לידה והיא מגיעה מהמילה היוונית דולה שפירושה תומכת לידה. על כתפיה של דולה מונחות משימות רבות ובין היתר להדריך ולהכין את האישה ההריונית ואת בן זוגה כיצד לפעול בזמן הלידה ובעת כאבי הצירים ובכלל בכל תהליך ההיריון. דולה מלווה את היולדת בבית החולים ומנחה אותה כיצד לבצע תנועות ותנוחות שונות בעת כאבי צירים, הרי כאבים אלו הם חזקים והפתרון היחיד הוא תרגילי נשימות ותנועות שונות שיכולים להקל על הכאב.

היתרונות בלידה עם דולה

בין היתר, דולה הריון דואגת שתהיה ליולדת אווירה מהנה בעת שהותה בחדר לידה, הרי לבל נשכח כי לעיתים נשים נמצאות זמן רב בחדר לידה, ולעיתים זמן זה יכול להגיע לכמה שעות ובמקרים קיצוניים גם ליום יומיים עד שהעובר הקטן מחליט להגיח החוצה לאוויר העולם. לכן, זמנים אלו הם קריטיים ומלווים בהתרגשות רבה לקראת הלידה, בכאבים רבים והרגשה לא כל כך נוחה.

דולה הריון תדאג להשמיע לך מוזיקה מרגיעה, לבצע איתך תרגילי נשימות ונשיפות, היא תעמעם את האור בחלל החדר, תדאג שהצוות הרפואי במקום יטפל בך כמו שצריך, היא תעשה לך עיסויים במקומות כואבים על ידי שמנים מרגיעים מיוחדים, היא תקשיב לך ותהיה שם לצידך בכל זמן שתצטרכי. מעבר לכך, דולה תכין גם את בן זוגך לתהליך הלידה ותסביר לו כיצד לסייע לך לצלוח את כאבי הצירים עוד בעודך בבית.

שאלות ותשובות בנושא דולה
הוסף שאלה לספץ
שליחת שאלה למערכת

איזו תמיכה אקבל עם שירותי דולה?

בדרך כלל יש שתי פגישות לפני הלידה בהם מכירים את הדולה מול בני הזוג לאחר מכן עוד פגישה בה מכינים את תוכנית הלידה ועובדים על נושאים כמו תנוחות, הרפיה, נשימות,תנועתיות, לחיצות ועוד..

כמו כן סיוע ותמיכה הן פיזית והן טלפונית עד הלידה, בזמן הלידה , בהנקה הראשונה ועוד..

מהי דולה?

תומכת לידה מוסמכת, תפקידה לתמוך רגשית וגופנית ביולדת ובבן הזוג בכל שלבי ההריון והלידה.

הדולה אינה סמכות רפואית רשמית, אך אם זאת היא מוסמכת מטעם מוסד המכשיר תומכות לידה.

כלי נגישות