אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

תחזוקה שוטפת של מדפסת דיו


ראשי דיו

כיום ניתן למצוא מדפסות מסוגים שנים, חלקם פשוטים יותר ומיועדים לשימוש ביתי, וחלקם סוגים מורכבים ומתוחכמים יותר שמתאימים למשרדים וארגונים שונים אשר משתמשים במהלך היום לא מעט בהדפסה. מדפסת הינה זהה לכל מכונה אחרת, והיא דורשת תחזוקה  בשגרת היום יום על מנת שתפעל ללא בעיות שונות. כמובן שאם ישנם תקלות שלא ניתן לפתור באופן עצמאי, יש להיעזר בטכנאי מדפסות, אך ישנם תקלות קטנות שניתן לפתור באופן עצמאי.

ראשית, את ראשי הדיו והטונרים יש להוציא מידי פעם ולנקות בעזרת מטלית לחה את כל המקומות בהם יש דיו, מכיוון שאולי דיו נדבק לדפנות. אם כבר פתחתם את המדפסת, כדאי גם לנקות את מסילת המתכת עלייה נע ראש הדיו.

לכל מדפסת, בין אם מדובר בביתית או בתעשייתי  יש מנגנון מיוחד לניקוי ראשי הדיו, בחלק מהמדפסות את מנגנון זה תוכלו למצוא בכפתורי הפעלה של המדפסת או באפשרויות על המדפסת עצמה. בחלק מהמקרים יש צורך לגשת ללוח הבקרה במחשב ולחפש במאפייני המדפסת אפשרות לניקוי ראשי דיו. פעולה זאת היא יעילה במקרים של תקלות או כשהדיו נעשה בהיר ובפועל הוא מלא.

החלפת הדיו בצורה בטוחה – חלק מתחזוקת המדפסת היא לרכוש ראשי דיו כאשר הקיימים אוזלים. במקרים אלו, יש צורך לרכוש דיו המותאם לסוג המדפסת ולהחליף אותו בזהירות רבה על פי הוראות היצרן.