אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

פגמים וחסרונות – כיצד להימנע מהם


לצד מעלותיהם הרבות של הדקים מצויים גם חסרונות, שיש להכיר אותם ולהביא אותם בחשבון על מנת להימנע מהם:

רוב העצים הטרופיים הקשים שמהם עשויים הדקים הפופולאריים עמידים בפני שריטות ומכות ובפני תנאי מזג האוויר, אולם עץ האיפאה נוטה להשתנות ולהתעוות עם השינויים במזג האוויר, לעתים עד כדי שליפת הברגים הקובעים את הדקים למקומם. האיפאה אמנם מסוגל להחזיק מעמד שנים רבות, אך יש לו חיסרון בולט נוסף: עלותו הכספית גבוהה מאוד.

דק האורן אף הוא דק פופולארי מאוד, יפה לעין ונוח לעיבוד, אך חסרונו בכך שהוא נוטה להפוך את צבעו מגוון חום-צהבהב לגוון ירוק בהיר (זאת בשל תהליך חיטוי שהוא עובר לפני ההתקנה שלו). אם החלפת הצבע מפריעה לכם אולי כדאי שתשקלו שימוש בעץ אחר.

חיסרון נוסף של עץ האורן הוא הנטייה שלו להוציא "עיניים", כמו כל עץ שגדל ביער או בחורש. משום כך דק האורן לא שומר על מרקמו החלק והאחיד, ועשוי להיראות פגום מעט , אולם ייתכן שתחשבו כי דווקא מראה ה"עיניים" על העץ הופך אותו לטבעי ואותנטי.

דק מאורן גם דורש תחזוקה גבוהה ויש לטפל בו בעדינות. צריך לשמן אותו באמצעות שמן מיוחד לדקים לפחות פעם בשנה. אם לא עושים זאת יקבל הדק גוון אפרפר ומוזנח.

הטיק והאירוקו, לעומת זאת, נחנו בעמידות גבוהה יותר ואינם מצריכים טיפול עונתי. דק מעץ טיק הוא אולי העמיד והיוקרתי ביותר מבין עצי הדקים, זהו עץ נדיר ומובחר ובעצם אין לו חסרונות מלבד אחד: הוא הכי יקר…

2144 יעזרו לכם למצוא את החברות הטובות ביותר להתקנת דקים, את סוגי הדקים המתאימים לכם ביותר ואת בעלי המלאכה הטובים ביותר, וכך להימנע מטעויות.