אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

עבירות סמים והטיפול של עורך דין פלילי


אחד התחומים שבו עוסק עורך דין פלילי, הוא – תחום עבירות סמים. עבירות אלו הן נפוצות מאוד ונראה כי גם אנשים נורמטיביים ללא עבר פלילי יכולים ליפול לעבירות אלו, הן מבחינת עבירות סחר בסמים והן החזקת סמים לצורך שימוש עצמי רק משום שהם רצו "ליהנות קצת" מהסם. החוק בנושא סמים אינו עושה הקלות עם מחזיקי סמים ומעניש בחומרה בעונשים חמורים שיכולים להגיע לכמה שנות מאסר. למעשה, אין הפרדה ממשית בין החזקת סמים מסוכנים ובין החזקת סמים קלים , אך כמובן שיש הבדל בגודל הענישה ועל אדם החשוד בהחזקת סמים להוכיח כי הם היו לצורך שימוש עצמי על מנת להקל בעונשו.

למה עבירות סחר בסמים הן חמורות כל כך?

בכל קטגורית עבירות סמים, עבירת סחר בסמים, היא החמורה חמורה ביותר וזאת מכיוון שהסוחר בסמים יכול לגרום בהקיפין נזק לרב לאנשים אשר צורכים את הסמים והדבר חמור יותר כאשר מדובר במכירת סמים וכדורים שונים לקטינים.

חשוב לציין כי החוק במדינת ישראל אוסר על החזקת סמים, גידולם, שימוש עצמי וכמובן הדחת קטינים לשימוש בסמים. מסיבות אלו, במידה ואדם נחשד בביצוע עבירה זאת, חשוב להתייעץ עם עורך דין פלילי אשר מכיר היטב את הסעיפים והחוקים בתחום ובמקרים מסוימים הוא יכול לשכנע את בית משפט שמדובר בשימוש עצמי על מנת להפחית מהענישה.