אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

סורגים מיוחדים


סורגים

ראינו כי סורגים מגנים על בתינו מפני פריצה ועל ילדינו מפני נפילה, ומשום כך אין להימנע מהתקנתם, אולם ניתן בהחלט להפוך אותם לאביזר דקורטיבי ומעניין. לשם כך נבחר בסורגים מעוצבים, המשלבים חוזק ובטיחות עם אסתטיקה, אינם פוגמים במראה הבית ואולי אפילו משפרים אותו.
יש הרואים בעיצוב סורגים אמנות של ממש, ואפילו מעבירים מדור לדור את רזי העבודה בברזל, בנחושת ובפליז. אמנים אלה יוצרים עיצובים מרהיבים, יוקרתיים ומיוחדים, והם מתאימים במיוחד למעקות של מדרגות בפנים הבית, לעמודים מעוטרים ולחלונות מסוגננים.

סורגים מעוצבים

הסורגים הפשוטים שאנחנו מכירים עשויים מוטות מתכת ישרים, המחוברים זה לזה לצורך שמירת היציבות. סורגים מעוצבים, לעומת זאת, מורכבים ממוטות מתכת מעוקלים בצורות שונות, או כוללים תוספות מתכת המשמשות לחיזוק ולנוי.
סורגים מעוצבים עשויים להיות בדגם המרובע הרגיל, ורק המוטות המרכיבים אותם יהיו בצורות שונות: מרובעים, עגולים, או מפותלים בצורת בורג. המוטות של סורגים מסוג זה מחוברים זה לזה באמצעות אלמנטים גיאומטריים, כגון עיגולים, מעוינים, תצורות של עננים, עלים ופרחים, ואפילו דמויות בעלי חיים.

סוג אחר של סורגים מעוצבים הם הסורגים המקומרים, שבולטים החוצה מן הבניין. עיצוב כזה מרחיק את הסורגים מן החלונות ומאפשר להניח עליהם עציצי פרחים או אביזרי נוי.
סורגים מעוצבים משוכללים יותר לא יהיו מבוססים על מוטות ישרים אלא על צורות שונות ומשונות, גאומטריות או מפותלות. סורגים בנוסח זה מתאימים למקומות בעלי חשיבות דקורטיבית לעיצוב הבית, כגון למעקות של מדרגות פנימיות, או שהם מיועדים לתפקיד דקורטיבי גרידא.

חומר הגלם לייצור סורגים מעוצבים הוא בדרך כלל ברזל, שהוא נוח ביותר לעיצוב ולכיפוף. בעל מקצוע מומחה יכופף ויעצב מוטות ברזל בצורות שונות ולאחר מכן ירתך אותם זה לזה על מנת ליצור סורגים מעוצבים.

סורגים שקופים

סורגים מיוחדים מסוג אחר הם הסורגים השקופים. אלה הם סורגים העשויים מחומר פולימרי שקוף, הנראה כמו זכוכית אבל חזק כמו ברזל. הם עמידים מפני שבירה ומפני הדף אוויר. סורגים שקופים מגנים על ביתנו מפני פריצה לא פחות מסורגי הברזל והפלדה, ומשמשים כאמצעי בטיחותי למניעת נפילה ממעקות, חלונות ומרפסות, ובו בזמן הם נאים ואסתטיים.
סורגים שקופים אידיאלים לחלונות ראווה ולדלתות כניסה של חנויות, לחזיתות בתים, למוסדות ציבוריים ולכל מקום שבו הצד האסתטי חשוב לא פחות מן הצד הבטיחותי.