אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

סוגי רישיונות על משאית


לימוד נהיגה על משאית, יכולים לפתוח עבור אנשים רבים אופציות פרנסה מצוינות במגוון חברות בתעשיות שונות וניתן למצוא לאחר הלימוד עבודות רבות בהן מתפרנסים לא רע בכלל. דקה לפני שאתם נגשים ללימודי נהיגה על משאית, חשוב להכיר את סוגי הרישיונות הניתנים ולבחור את האופציה שהכי נראית לכם.

רישיון בדרגת C1- מדובר ברישיון למשאית במשקל של עד 12 אלף טונות. רישיון זה מתאים גם לאנשים שמעוניינים ללמוד נהיגה על גרר או רכבי חילוץ. אדם המחזיק ברישיון בדרגה – C1 רשאי לנהוג בכלי רכב קיים בדרגה B ובנוסף גם על רכבי מנועי מסחרי וברכב עבודה שמשקלו הכולל המותר מעל 3,500 ק"ג ועד 12,000 ק"ג. בנוסף, אדם עם רישיון C1 רשאי גם לגרור גרור שמשקלו הוא עד 3,500 ק"ג. כמון כן, הינו רשאי גם לנהוג ברכב חילוץ וגרירה וברכב ביטחון שמשקלו עד 12,000 ק"ג וגם במכונה ניידת אופנית עד 15,000 ק"ג. לגבי נהיגה על מלגזה, יש צורך לעבור הדרכה מתאימה ולקבל היתר ממשרד הרישוי.  

רישיון C- מדובר ברישיון אשר מאפשר למחזיק בו לנהוג על משאית ללא הגבלת משקל, אם זה סמיטריילר ונגררים בכל משקל שהוא. רישיון נהיגה דרגה C, הינו מאפשר גם לנהוג על רכב מסחרי וברכב עבודה מעל 12,000 ק"ג. בעל רישיון בדרגה C רשאי לנהוג בכלי רכב שפורטו בדרגות B ו-C1 ובמכונה ניידת אופנית.