אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

סוגי פרקטים


רצפת פרקט

פרקט הוא שם של רצפה העשויה מעץ והיא מהווה תחליף לאריחי אבן.
בשנים האחרונות, רצפת פרקט היא בחירה פופולרית ביותר בקרב מעצבי פנים, אדריכלים ואך אנשים פרטיים המעוניינים לשפץ את בתיהם. פרקטים מספקים מראה איכותי, עיצובי ויוקרתי מחד גיסא ותחושה טבעית וחמימות מאידך גיסא. בשל כך ובשל עלותו הנמוכה, רצפת הפרקט הפכה למקובלת בכל העולם וישראל בפרט.
בנוסף, רצפת הפרקט קלה מאוד להתקנה, שכן ניתן להדביקה על רצפה ישנה ללא צורך בפירוק הרצפה או בעבודות מורכבות אחרות. עובדה זו ממלאת תפקיד משמעותי בעלותה הנמוכה של רצפת הפרקט ומאפשרת עבודה מהירה ופשוטה.

סוגי פרקטים

קיימים בשוק מגוון רחב של סוגי פרקטים, אשר השוני ביניהם בא לידי ביטוי בעיצובם, בחומרי הגלם שמהם הם מורכבים ובעלותם. בזכות עובדה זו, בבואכם לקנות פרקט, תוכלו לבחור את הסוג המתאים ביותר עבורכם.
בשל השפע הרב הקיים בשוק, ניתן להתבלבל בין הסוגים השונים. על כן, ריכזנו עבורכם את הסוגים המרכזים הקיימים וטיפים עבור ביצוע הבחירה ביניהם.

נפרט כעת על הסוגים העיקריים הקיימים בשוק:

  1. פרקט עץ מלא, או פרקט גושני: נחשב לפרקט המסורתי. מדובר בפרקט שמורכב מקורות של עץ מלא אמיתי. פרקט זה עשוי מיחידה אחת של עץ והוא אינו מעובד. זהו פרקט יוקרתי ביותר ובאיכות גבוהה מאוד. הוא מתאים עבור מי שמעוניין בחומר גלם איכותי, מראה יוקרתי והשקעה לדורות.
  2.  פרקט תלת שכבתי: פרקט זה נחשב לפופולרי למדי מבין הפרקטים הטבעיים. הוא מורכב משלוש שכבות – שכבת בסיס העשויה מעץ, שכבת ביניים העשויה מעץ ושכבה עליונה המלוטשת ומרוחה בלכה או בשמן. מבנה זה של שלוש שכבות מונע התעוותות של העץ ומקנה לפרקט יציבות. התקנתו מהירה יותר וקלה יותר משל פרקט עץ מלא. יתרה מכך, אופציה זו היא מגוונת מאוד, שכן ניתן לבחור בין סוגי העץ המרכיבים את הפרקט.
  3. פרקט למינציה: פרקט מלאכותי דמוי עץ שמיוצר באופן תעשייתי. ייצורו התעשייתי של הפרקט מקנה לו עמידות בפני שחיקה ולכלוך וספיגה של רעש. פרקט למינציה מעניק תחושה של עץ, אולם מחירו נמוך בהרבה משל פרקט עץ והוא דורש תחזוקה נמוכה בלבד. כמו כן, הוא קיים בשלל עיצובים שונים המאפשרים לכם לבחור את הפרקט המתאים ביותר עבורכם.