אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

ניכיון שקים – כל מה שאתם צריכים לדעת


לכאורה ניכיון שקים נשמע כבעל קונוטציה שלילית, והוא במקרים מסוימים מתקשר לשוק האפור. אך חשוב להבין כי ניכיון שיקים היא פעולה לגיטימית לגמרי אותה מבצעות חברות מכובדות אשר עובדות עם אישורים ורישיונות לעסוק בתחום ואף בנקים עוסקים בפעולה זאת במטרה אחת ברורה והיא – לשפר את תזרים המזומנים של עסקים גדולים, קטנים ובינוניים. מוסר התשלומים בישראל הוא די נוקשה ונראה כי לא מעט חברות וגופים ממשלתיים משלמים לספקים שלהם שוטף+ 60,90,120 ועוד. כך שניכיון שיקים נועד למעשה לפתור את בעיה זאת ולהעניק לעסקים שונים תשלום מוקדם של שקים דחויים.

איך זה עובד?

בעל העסק שמעוניין לבצע ניכיון שקים, פונה לחברות המציעות את שירות זה, הוא למעשה מוסר את השיק הדחוי לגוף המנכה את השקים, והם מוסרים לו את הכסף במזומן בניכוי ריבית ועמלה על פי שנקבעה מראש. ברוב המקרים העמלה היא קבועה, אשר מחושבת על פי מדרגות של סכומי השקים, ואילו הריבית משתנה בהתאם לתקופה שנותרה עד לפירעון השיק.

מי רשאי לבצע ניכיון שקים?

ניכיון שקים מבוצע הן על ידי חברות פרטיות ועל ידי בנקים, אך העמלות בין החברות משתנות, כך שיש לבחון את הדברים מראש וכמובן להיעזר רק בחברות מורשות ואמינות אשר פועלות עם רישיון לעסוק בתום ולא עם כל מיני אנשים פרטיים.