אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

נוטריון


נוטריון הא למעשה עורך דין המורשה לחתום על מסמכים חשובים המוגשים לבתי משפט או למוסדות גבוהים אחרים. תפקידו לאמת את המסמכים ולתרגם אותם, אך כאשר הוא אינו מכיר את השפה של המסמך, הוא פונה לחברת תרגום המבצעת את תרגום המסמך, אך עליו להחתים את המתגרם על מסמך בשם "הצהרת מתורגמן" ולאחר מכן לחתום על המסמך ולהגיש אותו בשלושה העתקים ללקוח. עורך דין נוטריון מחויב להחזיק רישיון מיוחד לעסק בתחום ועליו לשמור על חוקי האתיקה הנוקשים ולא לחרוג בהם.

לחתימה של נוטריון יש משמעות רבה והיא קבילה בבית משפט. בשל היות ארצנו ארץ של קיבוץ גלויות, אנשים רבים מחזיקים במסמכים שאותם הם הביאו מארץ מולדתם, כך שהם זקוקים לתרגם אותם בארץ כדי לקבל זכויות רבות. נוטריון יכול לתרגם מסמכים שונים כמו – תעודות לידה, תעודות פטירה, תארים אקדמיים ממוסדות שונים בחו"ל, רישיונות, תעודות נישואין ועוד מגוון מסמכים אחרים אותם יש להגיש בשפות שונות לשגרירויות או לבתי משפט בארץ או בחו"ל.

על מנת לבחור בנוטריון מיומן, חשוב לבדוק כמה דברים: את הסמכתו לעסוק בתחום, את ניסיונו, את הידע שלו, את אדיבותו ואת המחיר אותו הוא גובה עבור השירות המבוקש. כמובן שניתן לבצע סקר שוק כדי לאמוד את המחירים, שהרי המחירים משתנים מנותן שירות אחד לשני, אך כמובן שחשוב לא להתפשר על איכות ומקצועיות של הנוטריון.