אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה

משחקים וצעצועים


משחקים וצעצועים

חיות זקוקות לתעסוקה ואוהבות לשחק. נראה שהדרך הטובה ביותר לשחק עם בעל החיים היא כשהבעלים עושה זאת בעצמו (למשל זורק מקל ורץ עם הכלב), אבל לעתים תכופות איננו נמצאים לצד החיה במשך שעות ארוכות לאורך היום. מלבד זאת, לעתים ניתן לשהות לצד החיה אך בלי להקדיש לה תשומת לב פעילה, כגון בעת עבודה עם המחשב בבית או בזמן צפייה בסדרת טלוויזיה. במקרה זה, מגוון גדול של משחקים וצעצועים עבור החיה ייתן לה תעסוקה ויחזק את הקשר בינה ובין האדם.

משחקים מסוימים נחשבים לבריאים עבור חיות. למשל, יש מתקן העשוי מגומי ועור שכלבים אוהבים לנשוך. סוגים ספציפיים של משחק זה נחשבים לבריאים עבור השיניים של הכלב ומונעים היווצרות חורים ובעיות. עבור אוגרים למשל, גלגלת היא כמעט חובה, שכן אין לאוגר דרך להוציא אנרגיה ומרץ במסגרת הכלוב שלו ללא מסילה זו.

ישנם צעצועים הכוללים מרכיב של אוכל או ממתק – למשל עכבר צעצוע עבור חתול שכולל מרכיב של חטיף אכיל. בעלי חיות נוטים לעתים תכופות מדי להשליך צעצועים אלו לעבר חיותיהם כדי להעסיק אותן ולמנוע מהן טרדה. התנהלות נבונה יותר תשמור צעצועים אלו לעתים רחוקות כדי שיהיו למיוחדים או יסייעו בסיטואציות לא נוחות – למשל, בעת צורך להעביר את החיה לחדר אחר.

אין צורך להוציא כסף רב על צעצועים ומשחקים, ואת חלקם אפשר להפיק על ידי מחזור – למשל פקקי שהם של בקבוקי יין הם צעצוע נחמד עבור חתולים. יהיה היקף הצעצועים שאתם קונים לחייתכם, זכרו שהקשר הכי טוב איתה נבנה כשמשחקים איתה יחד ולא כאשר משאירים את הצעצוע כ"בייביסיטר".

כלי נגישות