אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

מעבר טסט


לאחר כ-29 שיעורים בני 40 דקות או 19 שיעורים באורך שעה, רשאי התלמיד לגשת למבחן נהיגה מעשי (טסט), במידה והמורה לנהיגה ממליץ עליו. כדי לעבור את הטסט, מומלץ לעקוב אחר כמה צעדים מנחים לקראת יום הטסט עצמו:

שינה, אכילה ושתייה – חשוב לישון שנת לילה ראויה בלילה שלפני הטסט. מומלץ לאכול ארוחה קלה ולשתות מעט בבוקר שלפני הטסט, אך לא בהיקף גדול מדי על מנת שלא ליצור תחושה כבדה ומנומנמת או להידרש ללכת לשירותים במהלך הטסט.

התחלה מהשלבים הבסיסיים – חשוב מאוד בתחילת הנהיגה לוודא התאמת מראות, לחגור חגורת בטיחות, לוודא ששאר נוסעי הרכב חגורים ולעבור בהתחלה מהתנעה להילוך ראשון באופן שקול. ביצוע צעדים אלו בתשומת לב ימנע טעויות בשלב מוקדם של הבחינה ויחזק את הביטחון העצמי של התלמיד.

שיחה עם הבוחן – על אף שדמות הבוחן מרתיעה לעתים, אין שום דבר פסול בלנהל איתו שיחת-חולין, בפרט לפני תחילת הטסט. עם זאת, רצוי לא להגזים בכך על מנת שלא ליצור תחושה שהתלמיד מנסה להשפיע על הבוחן, ולהתרכז בעיקר בנהיגה.

התנהגות לאורך הטסט – ככלל, רצוי לנהוג כאילו מדובר בשיעור נהיגה רגיל, רק עם מורה מחליף. ההבדל היחיד הוא שרצוי לעשות תנועות מסוימות שעושים במהלך הנהיגה באופן מעט מופגן יותר – לסובב את הראש כאשר מסתכלים במראה הצדדית, למשל.

יחס לטעויות – חשוב להדגיש שלא כל טעות מוליכה בהכרח לכישלון בטסט. חשוב מאוד במידה והמורה מתערב בנהיגה או מעיר, שלא לאבד ביטחון אלא לתקן את הדרוש ולהמשיך בנהיגה כשגרה. תלמידים רבים נכשלים עקב העובדה שטעו בתחילת הטסט, איבדו את ביטחונם העצמי והחלו לבצע טעויות נוספות.