אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

ממה יש להיזהר בלימוד צרפתית


זהירות – אינטרנט!

אפשר וגם נחמד ללמוד צרפתית באינטרנט. באינטרנט אתה יכול ללמוד בקצב שלך – וזה אומר לדלג על שיעורים, להתעצל, להתפנק…  האינטרנט יציע לך מגוון של תוכניות לימוד, אך לא יעודד אותך ללמוד, לא ידרבן אותך ולא יעניק לך מסגרת ברורה. זאת בניגוד למורה לצרפתית, אשר יעודד אותך להתמיד עד שאכן תשלוט בשפה הצרפתית.

מדי יום ביומו אנחנו נחשפים לתוכניות טלוויזיה ורדיו, שמשודרים בשפת המקור מן המדינה שבהן  נוצרו, ולא תמיד מדובר בתכנים מועילים. למען האמת, שידורים בשפה זרה עלולים להיות פוגענים ומזיקים אם איננו מכירים את השפה שבה הם משודרים. סכנה גדולה יותר בתחום זה אורבת לנו מן האינטרנט. כאן יש לנהוג משנה זהירות! יש אתרים שמבטיחים ללמד את השפה ואינם מציעים כלים מתאימים, ויש גם כאלה שמבטיחים ללמד צרפתית ובעצם הם אתרי פורנוגרפיה.

גם שוק הוראת השפות פרוץ. אין פיקוח על מורים פרטיים, לא מבחינת הידע והניסיון שלהם ולא מבחינת המחיר שהם גובים. מה נעשה אפוא כדי להימנע מטעויות? וכיצד נדע אם המורה שבו בחרנו הוא אמנם המורה הטוב ביותר עבורנו?

כבדהו וחשדהו

כמו בכל מקצוע אחר, כך כשמדובר במורה לצרפתית יש לבדוק טוב טוב ב"ציציות" שלו. לא כל מי ששהה כמה שנים בצרפת ודובר את השפה יכול להיות מורה לצרפתית. יש לבקש מהמורה המיועד הוכחות לניסיונו, המלצות מתלמידים שאתם עבד, ורצוי גם תעודות.

גם בנושא מחיר הלימוד יש לנהוג זהירות רבה. שוק המחירים פרוץ לכל רוח, אין דין ואין דיין. המורה לצרפתית שלכם יכול לנקוב את המחיר כרצונו, ועליכם החובה לבדוק אם מדובר במחיר ריאלי שיצדיק את התוצאה המבוקשת.

"החיפזון מן השטן"

אל תנסו לשאול את המורה לצרפתית "כמה זמן ייקח עד שאשלוט בשפה"? קצב הלימוד הוא אינדיווידואלי ומשתנה מאדם לאדם, ומכל מקום לא כדאי להיחפז בלימוד. המונח שליטה בשפה הוא יחסי, יש רמות שליטה שונות ולכן אין טעם לצפות לשליטה מלאה ומהירה בשפה כל כך קשה כמו הצרפתית. אם לא נפתח ציפיות גבוהות מדי, לא נתאכזב.