אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

ליקויי למידה


יש לא מעט ילדים הסובלים מלקויי למידה בבית הספר ולרוב ניתן לאבחן זאת על ידי אבחון ממוקד. לעתים, אווירת בית הספר ולימודים בתוך כיתה מלאה ילדים, הרעש, התחרות כל אלו אינם מתאימים לכל הילדים ובעיקר לאלה הסובלים מלקויי למידה. ישנם ילדים אשר מפיקים את המיטב מן הסביבה הלימודית הרגילה שמעניק בית הספר, אך ישנם ילדים שעבורם זוהי משימה מורכבת והם אינם יכולים להתמודד עם המטלות הרבות ועם אווירת בית הספר. עבור ילדים אלו, פותחה שיטת לימוד מיוחדת אחד על אחד על ידי מורים המתמחים בהוראה מתקנת.  

לימודים פרטניים אלו, הם תומכים ולרוב ניתנים דרך בית הספר על ידי הצגת אבחון, או על ידי מורים המעניקים הוראה מתקנת באופן פרטי אחר הצהריים. למעשה, מדובר על שיטת לימוד מסוימת ולא שיעורים פרטיים רגילים.

המטרה העיקרית של שיטת ההוראה המתקנת היא – להחזיר את הילד אל מסלול הלימודים הרגיל, כמה שיותר מהר, על מנת שלא ייפתח פער לימודי גדול מדי ביחס לילדים אחרים בכיתה, הרי לאחר מכן יהיה לו קשה להשלים את הפער שנוצר השלבים הבאים. הוראה מתקנת אחד על אחד על ידי מורים המתמחים בתחום זה, היא הפתרון הטוב ביותר, מכיוון שהיא בוחנת ונותנת מענה לצרכים הרגשיים של הילד, לבעיות תקשורת, בעיות מנטליות, בעיות הסתגלות חברתית ביחס לילדים אחרים וקשיים שונים בפיתוח כישורי לימוד.