אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה

כללי זהירות בבחירת מורה למחשבים


ייתכן שאתה עומד בפני התלבטות: קורס או מורה פרטי? למורה פרטי למחשבים יש את היתרון הבלתי מנוצח של התאמה לצרכי התלמיד באופן מלא, לקצב שלו ולרמתו. מצד שני, מורה פרטי איננו מהווה מסגרת מחייבת עם התחלה וסוף ברורים וידועים מראש כמו קורס באוניברסיטה או במכללה.

בשקלול היתרונות והחסרונות, מורה פרטי למחשבים בהחלט עשוי להיות פיתרון אידיאלי גם כעזר והשלמה וגם כדרך לימוד עיקרית. העניין הוא שכל מי שיש לו ידע בסיסי יכול להציע את עצמו כמורה, ולא נדרשת הסמכה מיוחדת. לכן עלינו להיות זהירים ולהקדיש תשומת לב מלאה בבחירת המורה הפרטי המתאים.

למה לשים לב וממה להיזהר בבחירת מורה פרטי למחשבים?

נסה לקבל כמה שיותר פרטים על המורה. מה רמת השכלתו? האם היא מתאימה לצרכיך? כמה ניסיון יש לו? שאל את המורה על הפניות לממליצים. סבלנות ותקשורת טובה הן התכונות הבסיסיות הנדרשות ממורה פרטי טוב, וזה חשוב אף יותר מהשכלה וניסיון. בכל תחום ובפרט בתחום קשה כמו מחשבים, לעולם אל תיקח מורה לא נעים, או חסר סבלנות, כזה שכועס עליך כשאתה לא מבין. סמוך על חושיך. האינטואיציה בדרך כלל איננה מטעה. קח מורה שמרגיש נכון בשבילך ונוח לך בשיחה איתו.

עוד משהו שמפניו יש להיזהר: רוב המורים הפרטיים למחשבים הם סטודנטים צעירים, על כן אם אתה לוקח מורה פרטי שאינך מכיר בשביל הבת שלך, היה ערני, ועדיף לא לקחת סיכונים; ודא שתמיד יהיה עוד מישהו בבית בו ניתנים השעורים. ולבסוף- אל תשאיר את כל האחריות ללימודים למורה הפרטי. אתה הוא התלמיד ועליך מוטלת האחריות ללמוד או לא ללמוד.

כלי נגישות