אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה

כלובים ואביזרי ריסון


כלובים ואביזרי ריסון

ישנן שלוש סיבות עיקריות להחזיק חיה בכלוב. סיבה אחת היא למניעת בריחה של החיה במידה והיא רגילה להסתובב באופן חופשי – למשל אם מדובר באוגר או ציפור. סיבה שנייה היא כאשר מעבירים את החיה ממקום למקום – למשל, בעת הסעת כלב לווטרינר או העברת החתול לדירה חדשה. סיבה שלישית היא כאשר החיה היא מסוכנת לבני אדם ולא ניתן לה להסתובב באופן חופשי ליד מי שאינו מאומן – למשל, אם מדובר בנחש ארסי.

חיות מטבען אוהבות להסתובב באופן חופשי. לרוב הן יידרשו לפרק זמן מסוים על מנת להתרגל לכלוב שלהן. למשל, אם אתם מתכננים לקחת איתכם חתול לטיול ארוך בחו"ל, יש להרגיל אותו בימים שלפני הטיול לשבת מספר שעות בכלוב ולהתרגל אליו. כך או כך, עבור חיות מסוימות חוויית הכלוב היא מפחידה ומרתיעה, ועל כן חשוב שתדעו להרגיע את החיה לפני הנסיעה בדרכים שאתם מכירים (אוכל, משחקים, אנשים מוכרים שיהיו סביבה).

יש חיות שיש לשים להם אביזרי רסן על מנת שיסתובבו באופן חופשי – למשל, בעת הסתובבות עם כלב בשטחים עם קהל רב מציבים לעתים מחסומים ללסת של הכלב. המחסום יכול להיות מפלסטיק או מעור. אפשרות אחרת היא להרכיב לכלב קולר נגד נביחות, שלא חוסם את הפה ויוצר פחות אי-נעימות.

כאמור, כלובים, רסנים ושאר אביזרי שליטה בחיה אינם אביזרים נעימים. יש חיות המסתגלות בקלות רבה יותר לאביזרים שכאלה כל עוד מובטחת להם פעילות (למשל אוגרים), אך מרבית בעלי החיים יעדיפו סביבה פתוחה ורחבה יותר להסתובב בה, גם אם מדובר בדירה בעיר. הקפידו לאפשר לחיה שלכם להסתגל לאביזרים אלו בהדרגה כדי למנוע ממנה טראומות.

כלי נגישות