אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

כיצד לבחור מורה טוב לפיסיקה


אין זה סוד שרבים מתלמידי התיכון שהחליטו לעשות בגרות בפיזיקה (מקצוע הפיזיקה אינו מקצוע חובה לבגרות) פונים למורה פרטי לפיזיקה. זאת משום שהמורה בכיתה, המלמד כיתה של כ-40 תלמידים, איננו יכול ללמד מקצוע מורכב כמו פיזיקה באופן כזה שיענה לצרכיהם ולשאלותיהם של כל אחד ואחד מהתלמידים. המורה בכיתה נותן את הרקע, את הכיוון והמסגרת, אך המורה הפרטי לפיזיקה הוא זה שמסביר באופן אישי לכל תלמיד ותלמיד מה שלא מובן לו, עוזר להשלים חסרים, ונותן גיבוי ועזרה משמעותית לסיכויי ההצלחה של התלמיד.

כדי שהמורה הפרטי לפיזיקה באמת יהיה לעזר, הוא חייב להיות מורה טוב. ומה זה מורה טוב? מורה פרטי טוב נמדד בעיקר על ידי שני פרמטרים: רמת הידע והיכולת שלו ללמד. רמת הידע היא דבר שקל יחסית להעריך. לשם כך יש תעודות. מי שיש לו תואר דוקטור מן הסתם למד יותר ויש לו ידע רב יותר מאשר סטודנט שנה א' או תלמיד תיכון מצטיין. אבל הפרמטר השני איננו נופל בחשיבותו: האם המורה הפרטי לפיסיקה אכן יודע ללמד? צריך להבין שהידע עצמו איננו מספיק, צריך לדעת איך להעביר את הידע הלאה. בשביל זה צריך כישרון פדגוגי, תקשורת בין אישית טובה, גמישות ויצירתיות.

כדי לדעת אם המורה הוא טוב, כדאי לקבל אינפורמציה על המורה מתלמידים שלו בהווה או בעבר. לא להתבייש לבקש הפניות! כדאי לשוחח איתו, ואולי לבקש שיעור ניסיון אחד כדי לדעת האם מדובר במורה שיודע ללמד. רוב המורים מאפשרים שיעור ניסיון ללא התחייבות וישנם גם כאלה שמאפשרים שני שיעורי ניסיון בתשלום חלקי או ללא תשלום. בכל מקרה, אתר 2144 יעזור לכם למצוא את המורים הטובים ביותר בתחום.