אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

כיצד לבחור דודי שמש או דודי חשמל


טכנאי דודים - דודי שמש - דודי חשמל

החשיבות של זמינות גבוהה ומהירה של מים חמים לרחצה היא עצומה, בין אם אתה מעוניין להתקלח דבר ראשון, איך שאתה קם בבוקר או עם שובך מיום עבודה מפרך ומייגע ולשם כך בדיוק קיימים דודי שמש וחשמל.
היתרונות הינם רבים ומגוונים. דודי השמש ידידותיים לסביבה ולתשלום צריכת החשמל היומית כאשר לעומתם, דודי החשמל הינם קומפקטיים וחסכניים במקום, שכן אין צורך בקולטי שמש, ומחממים את המים מהר יותר ביחס לדודי שמש.
בנוסף לכך, יש לקחת בחשבון דברים נוספים כאשר ניגשים לבחור דוד שמש כגון גודל המשפחה וצרכיה המשפיעים על נפח הדוד הנבחר, תו תקן מקורי של מכון התקנים הישראלי ותעודת אחריות של היצרן, וכמובן, העלות:
· נפח הדוד ביחס לגודל המשפחה
דודי חשמל ושמש מגיעים בגדלים שונים. הנפח נקבע למעשה לפי מספר הנפשות החיות בבית: בדרך כלל 80 ליטר עבור זוג, 200 ליטר למשפחה בעלת 6 נפשות ומעלה. במידה ונוהגים לעשות אמבטיות או קיים ג'קוזי בדירה, יש מראש לקחת בחשבון דוד חשמל או שמש בנפח של לפחות 150 ליטר.

· תו תקן ותעודת אחריות
תחום הזיופים הגיע בשנים האחרונות גם לנושא תו התקן. התקן שעליך לדרוש נקרא ת"י 579 ואת מקוריותו ניתן לבדוק בקלות באתר מכון התקנים הישראלי. לגבי תעודת אחריות, היא לרוב איננה כוללת נזקים עקב הצטברות אבנית או קרה ואורכת על פי חוק בין 3-5 שנים.
· המחיר
העלות של הדוד, הקולטים (במקרה של דודי שמש) והתקנתם עשויה להסתכם בכמה אלפי שקלים ולכן, בטרם הרכישה והזמנת המתקין, מומלץ לערוך השוואת מחירים בין החברות המובילות בשוק ולקבל הצעות מחיר בגין ההתקנה מלפחות שלושה מתקינים מוסמכים ומקצועיים.