אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

כיצד בוחרים רב לבר המצווה?


רב לבר מצווה

טקס בר המצווה טומן בחובו הכנות רבות, הן לאירוע הנוצץ של בר המצווה באולם מסורתי והן לטקס קריאה בתורה של נער בר המצווה. אנשים רבים מבצעים את "החגיגות" באולם אירועים, אך את טקס קריאת התורה הם מבצעים בבית הכנסת או ברחבת הכותל המערבי. הטקס המרגש של הקריאה בתורה בבית הכנסת, דורש הכנה מראש על ידי רב אשר מכין את נער בר המצווה ומלמד אותו את הברכות ואת הטעמים השונים לקריאה נכונה בתורה. כמובן שלאחר מכן יש גם את טקס זריקת הסוכריות מעזרת נשים.

מה חשוב לדעת לפני שבוחרים רב לבר מצווה?

בחירת הרב, היא מאוד משמעותית במיוחד כאשר מדובר על אנשים בקרב הציבור הדתי, שבו שמים דגש יתר לקריאה עצמה בתורה של הנער, כך שיש צורך שהנער יקרא את הפרשה ללא כל טעויות ובטעמים הנכונים וזאת על פי העדה שלו. לכן, חשוב לבחור רב אשר תואם לעדה של הנער.

לפני בחירת הרב, רצוי לעשות עימו ועם הנער היכרות מוקדמת כך שהנער ירגיש כימיה עם הרב ויוכל תוך זמן קצה לקרוא היטב את הפרשה ואת הברכות ויהיה מוכן היטב לטקס המרגש.  בבחירה עצמה, תוכלו להיעזר בחברים אחרים שכבר הכינו את בנם לטקס או בקרובי משפחה שוודאי יוכלו להמליץ לכם על רב מסוים, אך כמובן  שיש לבחור את הרב לפי העדה והנוסח המתאימים לכם.