אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

טעויות נפוצות בבחירת מורה פרטי לפיסיקה


בחירת מורה פרטי לפיזיקה טוב היא בעלת חשיבות רבה לכל מי שרוצה עתיד בתחום הריאלי/מדעי. מורה טוב יכול לעזור להתגבר על קשיים ואפילו על פחד מהמקצוע. מורה לא טוב יכול לגרום לנזק בלתי הפיך כמו ויתור על המקצוע. ליקטנו עבורכם סידרת טעויות נפוצות שכדאי להימנע מהם כשמדובר בבחירת מורה פרטי לפיזיקה.

"העיקר שהמורה מכיר את החומר לבחינה". צריך לקחת בחשבון שהאמירה "הוא יודע מספיק בשביל מה שאני צריך" יכולה להטעות. שכן ככל שהידע של המורה הפרטי לפיזיקה מעמיק ורחב יותר כך ההבנה שלו לחומר הנדרש לבחינה גבוהה יותר.
"המורה בעל תואר אקדמאי= בטוח מורה טוב". בהחלט לא בטוח. כדאי לברר, לחקור ולהתרשם מן המורה האם, עם כל הכבוד ויש כבוד, מעבר לידע והתואר האקדמאי, מדובר במורה פרטי לפיזיקה שיודע גם ללמד.

"אקח את המורה הזול ביותר ו/או שהכי נוח להגיע אליו". שגיאה חמורה! הכסף והזמן שיחסכו משום שהמחיר הוא זול יחסית, הם כלום לעומת מפח הנפש שיכול להיגרם כתוצאה מניסיון ללמוד אצל מורה שלא יודע ללמד. מורה כזה יכול לגרום להורדת המוטיבציה ואפילו להשנאת המקצוע ללא הצדקה. 

"מספיק לי 3 יחידות בלבד". חשוב לדעת שכל מי שרוצה ללמוד הנדסה, ולא משנה באיזה תחום, צריך שיהיה לו פיזיקה בתעודת הבגרות, ועדיף ברמה של 5 יחידות. מי שלא עשה 5 יחידות לימוד נדרש להשלים זאת במסגרת לימודיו האקדמאים. ואז יהיה עליו להתמודד עם עומס רב בלימודיו. "אני יכול להסתדר גם בלי מורה פרטי לפיזיקה". ייתכן. אבל נשאלת השאלה- למה לא להיעזר במורה פרטי? המקצוע תובעני והתחרות גדולה. מורה פרטי טוב יכול לעזור גם לטובים שבינינו להפוך למצטיינים.