אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

טיפים והמלצות למבחן הפסיכומטרי


כיצד לבחור קורס / מורה לפסיכומטרי?

בשנים האחרונות, לאור המודעות הגוברת לחשיבות הלימוד וההכנה לפסיכומטרי, תוכלו למצוא ב"שוק" שפע של קורסים ומגוון רחב של מסלולי לימוד. אולם יש לזכור, כי לא כל מה שמתאים לחברך יתאים גם לך. לפניכם כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את הקורס ואת המורה המתאימים לכם ביותר. "דע את עצמך". הפילוסוף אפלטון טען, כי החכמה הגדולה ביותר שאדם יכול להגיע אליה היא ידיעת עצמו.

על כן בטרם תיגשו לבחור את הקורס הנכון, שאלו את עצמכם כמה שאלות:

• האם את או אתה אוהבים ללמוד בכיתה גדולה, שבה לא תבלטו במיוחד, או שאתם מעדיפים חוג מצומצם, שבו יש יותר תשומת לב לכל תלמיד ויותר אפשרות לשאול שאלות?

• האם את או אתה מעדיפים לתרגל את החומר בספרים, עם עפרון ונייר ביד כמו שיהיה במבחן הפסיכומטרי, או שאתם נהנים מן התרגול באמצעות האינטרנט?

• האם את או אתה סובלים מבעיות ריכוז וקשב? זו איננה בושה, כיום יש מודעות רבה לבעיות של לקויי למידה וישנם קורסים מיוחדים שיעזרו לכם להתגבר עליהם.

למה כדאי לשים לב בעת הבחירה?

שאלות נוספות שמן הראוי להביא בחשבון: האם מקום הלימוד קרוב לאזור מגוריכם? האם יש תחבורה נוחה אל הסניף ובחזרה? מה עלות הקורס המוצע לכם (תמיד כדאי לערוך סקר שווקים לפני הבחירה). הביאו בחשבון שסניפים הממוקמים במרכזי קניות הינם בדרך כלל צפופים מאוד והמחירים שלהם יקרים יחסית. אחת השאלות שכדאי לברר היא, האם המכון מספק מפגשים פרטיים עם המורה, ואם כן כמה?

ברוב המכונים יבטיחו לכם קורס אישי, אבל למעשה ברוב הקורסים המדריך אינו יושב עם התלמיד באופן סדיר. ליווי אישי של המדריך חשוב מאוד ללמידה נכונה. דאגו לברר אם בקורס שאתם עומדים להירשם אליו קיים ליווי אישי בצורת מפגשים קבועים עם המורה. כדאי לבדוק גם את איכות אתר האינטרנט של המכון. יותר ויותר מהלימודים נעשים כיום באמצעות למידה מקוונת . תבחרו קורס שמספק אתר אינטרנט טוב וברור, שיש בו גם פורום פסיכומטרי פעיל, שמנהלים אותו מדריכים מוסמכים. אם התשובה לכל השאלות האלה חיובית, לכו על זה!