אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

טיפים והמלצות ללימוד פיסיקה


מדע הפיזיקה איננו רק דיון תיאורטי ועסיסי – מרתק ככל שיהיה – בשאלות על מהות הזמן ועל אופן היווצרות היקום, אלא הוא מבוסס על ידע במתמטיקה, על נוסחאות, על ניסויים ועל הרבה ידע, לימוד ושינון. הוא דורש מכל מי שרוצה להתעסק במקצוע להשקיע את מיטב זמנו ומרצו ללימודים יסודיים וארוכי טווח. הוא דורש מאמץ והתמסרות. פיזיקה הוא אחד המדעים הנחשבים ביותר כיום: יחד עם כימיה, מתמטיקה וביולוגיה הוא אחד המקצועות המתקדמים ביותר ואלה שאחראים להתפתחות ולקדמה במאה ה-21. ועם זאת, רבים מאתנו כלל איננו מכירים מושגי יסוד בפיזיקה, בכימיה או במתמטיקה.

את שנות הלימוד בבית-הספר התיכון עברנו בלי להקשיב במיוחד בשיעורי המדעים, הפיזיקה או הכימיה, וכאנשים בוגרים לא ממש נזקקנו להם. אבל כשהבן שלנו מבקש עזרה בשיעורי הבית ואין לנו מושג מה הוא לומד, או כשאנחנו נתקלים במונחים חשובים בעיתונות או בשידורי הטלוויזיה בלי להבין אותם, או אז הגיע הזמן להתחיל ללמוד…
יש מגוון רב של אפשרויות לימוד – בקורסים ובסדנאות, באמצעות האינטרנט וכמובן במכללות ובאוניברסיטאות. יש מסלולי לימוד רבים ושונים שניתן לבחור מביניהם, ואילו הנוח והזמין ביותר לנו היה ונשאר: המורה הפרטי לפיזיקה.