אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

טיפים והמלצות להתקנת דקים


דקים מעץ הם המילה האחרונה בתחום עיצוב הבתים. הם משדרים יוקרה ואיכות ומקנים לבית ולסביבתו אווירה חמימה ומזמינה. דקים הם גם פיתרון מוצלח לחיסכון במים, משום שאינם דורשים השקיה ואינם צורכים מים.
המרכיב החשוב ביותר בהתקנת הדק הוא סוג העץ שממנו הוא עשוי. יש סוגים רבים ושונים, והתכונות המיוחדות לכל אחד מהם משפיעות על התוצאה הסופית. מצד אחד, העץ צריך להיות איכותי, עמיד, ומוגן מפני תנאי מזג האוויר. מצד שני עליו להתאים לטעמכם, לאופי שלכם וכמובן לתקציבכם. על מנת להקל עליכם את הבחירה לפניכם כמה מסוגי העצים המתאימים להתקנת דקים.

כיצד לבחור דקים?

♣ סוג העץ: העץ שבו אתם בוחרים חייב להיות חזק ועמיד, איכותי ולא יקר במיוחד. בקשו לראות את העץ קודם צביעתו, גוון ירקרק של העץ מצביע על כך שהוא עבר טיפול נגד מים.

♣ מרחק הדק מהרצפה וצפיפות הלוחות: זהו גורם חשוב שיש להביא בחשבון. תבדקו שהמתקין מבצע את ההגבהה הדרושה שעליה יושמו הלוחות, ומשאיר מרווח קטן בין לוח ללוח על מנת לאפשר את ניקוז המים.

♣ צביעה: תבחרו את הצבע והגוון המתאימים לכם. רוב הצבעים הרצויים זמינים ללקוח.

♣ מחירים: המחיר של חומרי הגלם ושל ההרכבה נקבעים לפי סוג העץ, גודלו, גודל המשטח הרצוי ושעות העבודה הנדרשות לשם כך. רצוי לקבוע את המחיר מראש ולהימנע מוויכוחים ועימותים לאחר מכן.
אם אתם מחפשים חיסכון משמעותי במחיר, תוכלו ללכת על הדק הסינטטי, שממבט ראשון נראה כמו דק עץ לכל דבר. הוא זול, עמיד, דקורטיבי, קל לעבוד אתו והוא אינו מצריך תחזוקה שוטפת.

♣ זמן ההתקנה: גם נתון זה מותנה בגודל המשטח ובמורכבות העבודה. הרכבת רצפת דקים רגילה אורכת יום אחד. אל תאפשרו למתקין למתוח את הזמן מעבר לזה.