אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

טיפים והמלצות להעברת כספים לחו"ל


העברת כספים לחו"ל ניתן לבצע בדרכים שונות: באמצעות הבנקים המסחריים; באמצעות בנק הדואר, דרך חברות ווסטרן יוניון ויורו חירו; באמצעות חברות און ליין להעברת כספים.
נבדוק את יתרונותיה של כל אחת מהדרכים הנ"ל.

העברה כספים דרך הבנק – הבנק הנכון במקום הנכון
הבנקים המסחריים מציעים שירותים קבועים או חד-פעמיים לצורך העברת כספים לחשבונות שונים בחו"ל. גובה התשלום והעמלות תלוי בכמה משתנים: גובה הסכום המועבר, האם מדובר בשירותים קבועים או חד-פעמיים, והאם אנו מעבירים את הכסף מחשבון בשקלים או במטבע חוץ.
עמלת ההעברה נקבעת לפי גובה הסכום, ולפי שער החליפין של המטבע שאותה אנו רוצים להעביר. אם מדובר בהעברות בסכומים גדולים, ניתן להתמקח עם הבנקאים ולקצץ בגובה העמלות.

Western Union
קיימים למעלה מ-500 סניפי דואר בארץ שבהם ניתן להעביר כספים בשירות הווסטרן יוניון ולמעלה מ – 300 אלף סוכנויות בכ- 200 מדינות שונות ברחבי העולם בהם ניתן להעביר או לקבל כספים.
איך מעבירים את הכסף? פשוט מאוד. מגיעים לסניף הדואר הקרוב עם תעודת זהות, ממלאים טופס משלוח שבו רושמים את שם המוטב (שם פרטי ושם משפחה), את פרטי השולח וארץ היעד, משלמים את סכום ההעברה במזומן, ותוך דקות אחדות המוטב יוכל למשוך את הכסף במדינת היעד.
שימו לב: הכסף ישולם למוטב בדולרים או במטבע המקומי של מדינת היעד. שירות המשלוח באמצעות ווסטרן יוניון כרוך בעמלה, בהתאם לסכום הכסף המועבר.
לקבלת מידע מפורט על השירות ניתן לפנות למוקד המט"ח של בנק הדואר בטלפון חינם:
מקווי בזק בלבד – 1-800-21-31-41 או מכל מכשיר טלפון – 02-500-5313. בימי חול מענה אנושי ניתן בין השעות 8:00 ו- 19:00 ובימי שישי וערבי חג בין השעות 8:00 ו- 12:30.

Eurogiro
כיצד ניתן לבצע עיסקת יורו חירו? כל שעליכם לעשות הוא להגיע לסניף הדואר הסמוך למקום מגוריכם עם תעודת זהות וסכום הכסף שרצונכם להעביר – במזומנים.
(אם אתה תושב חוץ או תייר עליך להצטייד בדרכון).
בטופס שתקבלו יש לרשום את הפרטים הבאים: שם החשבון לזיכוי כפי שהוא מופיע בספרי הבנק או החברה שאליה מועבר הכסף, בשפה האנגלית;
מספר חשבון המוטב, כאשר בעסקאות יורו לאירופה חובה בקוד IBAN (International Bank Account Number);
פרטי הבנק: שם הבנק, שם הסניף, וקוד הבנק ( Swift או Sort code) ובמידת הצורך, פרטי בנק מתווך ופרטי העסקה.
ניתן להעביר כספים באמצעות שירות זה גם למטרות הבאות: משלוח לקרוב משפחה מדרגה ראשונה – במקרה זה שם המוטב זהה לשם השולח; תרומה למוסד – שם המוטב שבעסקה יהיה זהה לשם המוסד; תשלום למוסד להשכלה גבוהה – שם המוטב הוא שם המוסד עצמו.
עמלת המשלוח תשולם בשקלים לפי שער העברות של בנק הדואר בזמן ביצוע הפעולה.
בסניפי הדואר הנותנים שירותי מטבע חוץ ניתן לשלם את קרן המשלוח בשקלים, דולרים, יורו או ליש"ט, ואילו העמלה משולמת בשקלים בלבד.

חברות און ליין להעברת כספים
התפתחות האינטרנט הרחיבה ושכללה את אפשרויות העברות כספים לחו"ל. האופציה המקוונות נוחה ביותר לביצוע העברות כספים לחו"ל, שכן היא לא מצריכה את קיומו של חשבון בנק, וניתן גם לשלם באמצעות כרטיסי אשראי. ככל שגדלים סכומי ההעברה הופכים השירותים המקוונים של חברות און ליין להעברת כספים לכדאיים ולנוחים יותר משירותי הבנקים המסחריים.