אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה

טיפים והמלצות בבחירת שמלת כלה


שמלות כלה

הפעם נתמקד בנושא שמעסיק כלות צעירות רבות: האם להתחתן בלבן?
במשך אלפי שנים, מאז בריאת העולם ואולי עוד קודם לכן, כלות צעירות ברחבי העולם חגגו את יום חתונתן בצבע לבן… לבן נחשב לצבע הטוהר, אבל רק בחברה המערבית. בחברות אחרות כמו למשל בסין הלבן הוא דווקא צבע האבל, וביפן ציפורנים לבנות מסמלות את המוות. כיום הטרנד החדש הוא להתחתן בשמלה צבעונית, לפחות זה מה שמשדרים חברות האופנה והקטלוגים הצבעוניים.

אמנם, המונח "צבעוני" הוא יחסי. לא מדובר בצבעים עזים, כמו סגול או אדום כהה, אלא בדרך כלל בווריאציות של הלבן: קרם, שנהב או חמאה. אבל יש גם שמלות כלה ממש נועזות, בצבע כסף או בזהוב בוהק. אך נחזור ללבן. הלבן משקף את האור ונחשב לצבע הקיץ. רופאים ואחיות לובשים לבן כדי לשדר ניקיון. הלבן מדגיש את תחושת ההגנה והביטחון, מעניק שלווה, ומזכיר את הצחות של השלג. הצייר המפורסם קנדינסקי כתב בספרו על הצבעים: הלבן הוא "מלבוש השמחה הזכה והטוהר הלא-מוכתם. הלבן פועל על נפשנו בשתיקה גדולה ומוחלטת. זוהי שתיקה שלפני הראשית, לפני הבריאה, כך צלצלה אולי הארץ בעונה הלבנה של תקופת-הקרח."

והמשורר אלתרמן כתב בשירו לְבַדֵּךְ:

שָׂדוֹת שֶׁחָוְרוּ וְעֵצִים נוֹשְׂאֵי שֹׁבֶל
עָמְדוּ בְּאוֹרֶךְ הַלָּבָן

האור הלבן הוא אורו של הירח, ואלתרמן משתמש בסמליות הצבע הלבן לתאר את הלילה, ליל הכלולות, כאשר השדות בחוץ מחווירים באור הלבן של הלבנה, והעצים בשיר הם אלה שנושאים את השובל של שמלת הכלה.

בין שתבחרי להתחתן בלבן ובין שתלכי על אחד הצבעים החדישים והנועזים יותר, מובטח לך שביום הזה תהיי הכלה הכי יפה בגן!

כלי נגישות