אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

טיפול כירופרקטיקה


 כירופרקטיקה היא שילוב של שתי מילים ביוונית – "כירו" – ידיים, "פרקטיקה" – ביצוע. על פי הגדרת ארגון הבריאות העולמי‏, כירופרקטיקה הינו מקצוע הנוגע באבחון, טיפול, ומניעה של הפרעות במערכת העצבית  של השלד, שהרי השלד הוא זה שמשפיע על הבריאות הכללית של האדם. בטיפול כירופרקטיקה ישנו דגש על טכניקות שונות כמו – ידניות, סיגול מפרקים ומיקוד טיפולי בנקע חלקי של מפרקים בגוף. הכירופרקטיקה הוקמה על ידי מר' דניאל דייוויד פאלמר בארצות הברית ולתפיסתו, ניתן לטפל וגם למנוע מחלות שונות בגוף האדם  באמצעות טיפול ממוקד בעמוד השדרה.

בשנים האחרונות נראה כי תחום זה נעשה פופולרי ואת טיפולים אלו ניתן לקבל על ידי קופות חולים ציבוריים או על ידי מטפלים המקבלים מטופלים בקליקות פרטיות בכל רחבי הארץ. למעשה, רק בעשורים האחרונים הכירופרקטיקה נעשתה מקובלת בקרב הרפואה הרגילה ושירותי הבריאות, ונראה כי יש ביקוש למטפלים העוסקים בכירופרקטיקה הן בקופות חולים ציבוריים והן פרטיים. גם מצד הרפואה, יש לא מעט ראיות אשר מוכיחות את ערך הטיפול ואת חשיבותו, מה שהופך את התחום למבוקש בפני המונים.

טיפולי כירופרקטיקה, הינם שייכים לרפואה אלטרנטיבית ורפואה משלימה ועל מי רוצה לעסוק בתחום להחזיק בתעודה והסמכה בתחום. כיום, לא ניתן ללמוד כישראל את תחום זה, כך שהמעוניינים לעסוק בתחום זקוקים לפנות לאוניברסיטאות בחו"ל על מנת להתמקצע בתחום ולעסוק בו לאחר מכן.