אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

העברת כספים לחו"ל – מה כדאי וממה להיזהר


 אם אינכם לחוצים בזמן – או בכסף – תוכלו להעביר כספים לחו"ל דרך הבנקים, כפי שנהגתם לפני המצאת האינטרנט. עם זאת יש לזכור, כי זמן ההעברה ארוך בהרבה מן האפשרויות שמספקות החברות להעברת כספים און ליין וגם העמלות גבוהות יותר.

יש גם לזכור, כי העברה באמצעות הבנק יכולה להתבצע רק למי שיש לו חשבון בנק בחו"ל.

 

עמלות סבירות ועמלות מוגזמות

העמלות עבור העברת כספים לחו"ל דרך הבנקים הן אחוז מההעברה עצמה או עמלת מינימום גבוהה למדי. חשוב לזכור, שבנוסף לסכומי העמלות, העברת כספים שכרוכה בהמרה למטבע זר מושפעת מאוד מיחס ההמרה של הבנק. לכן, במקרה של העברת כספים קבועה לחו"ל משתלם לפתוח חשבון מט"ח בבנק, ולא להמיר למט"ח בכל פעם מחדש. 

העברה קבועה של כספים לשותפים עסקיים, ללקוחות או לספקים בחו"ל, משתלמת בדרך כלל בכל הבנקים. במידה ומדובר בהעברות קבועות של כספים, ניתן לחסוך גם מסכומי העמלה הקבועים וגם לקבל הטבות קבועות לסכומים גדולים יותר.

העברת כספים לחו"ל דרך האינטרנט – און ליין

דרך יעילה לקצץ בעמלות ההעברה היא ביצוע העברות דרך האינטרנט, המוזילה במרבית מהמקרים את העלויות. שירותי הווסטרן יוניון נוחים ומהירים, ועלותם נמוכה. גבוהה מעט יותר היא העלות ביורו חירו, וגם משך הזמן של שירות זה ארוך יותר. קיים גם שירות הקוויק פיי , שמציע העברת כספים מיידית בעמלה קבועה של 15 דולר בלבד (עד ל-3000 דולר), אולם ניתן להעביר כספים באמצעותו רק לחברות המנויות על השירות.

שירות און ליין נוסף ניתן בבנק דיסקונט, שמאפשר להשתמש בשירותי money gram הבינלאומית. העלות של שירות זה גבוהה במיוחד, ורצוי להשתמש בו אך ורק במקרים דחופים, או כשאין ברירה.

 

זהירות – העברה באמצעות כרטיס אשראי!

כל החברות שמעבירות כספים באמצעות פרטי כרטיס האשראי שלכם יקפידו לומר לכם כי ההעברה איננה כרוכה בסיכון, כי הם לא יעבירו את פרטי הכרטיס שלך לגורם נוסף ועוד כנה וכהנה הבטחות. השורה התחתונה היא, שקל מאוד להעתיק את פרטי הכרטיס המועברים דרך האינטרנט ולהשתמש בהם לרעה.

העברת כספים לחו"ל באמצעות כרטיס האשראי מסוכנת ובהחלט לא מומלצת.