אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

המדריך למניעת נזילות מים והיווצרות עובש


איתור נזילות מים

ישנם מספר מקורות נפוצים לנזילות מים בבית ובדיקתם יכולה למנוע היווצרות עובש ונזקים מבניים עוד בטרם יחלו. הראשונים הם הברזים בכיורי המטבח והשירותים. הצנרת תחת הכיורים היא המקום שעליך לבדוק על מנת לאתר נזילה. ישנם חיבורים רבים בצינור המחובר לברז, כך שניתן לבצע תיקונים והחלפת חלקים בברז עצמו.

המקור הבא הוא הצינור במכונת הכביסה. צינורות אשר היו בשימוש במשך חמש שנים ויותר צריכים להיבדק באופן תקופתי וקבוע על מנת לוודא כי אינם נוזלים. הסתכל היטב ואם אתה מבחין בזרזיף של מים הזורם מצינור הניקוז, אתה עלול למצוא את עצמך בבעיה רצינית אם לא תטפל בה בהקדם. אותו הדבר לגבי צינורות המחוברים לדוד. זרזיף מים הזה אולי נראה תמים ולא מזיק בהתחלה, אך עלול לגרום לבעיות עובש רציניות.

חדר האמבטיה הוא מקום ידוע לשמצה עבור איתור נזילות מים בבית. מאחר והמקום הזה בדרך כלל לח ורטוב רוב הזמן, יש לנקוט במלוא התשומת לב על מנת לתחזק את הצנרת בחדר האמבטיה. נזילות במקלחת מתרחשות לרוב כתוצאה מסדקים בחריצים שבין האריחים, אשר בקלות יכול להוביל לצמיחת עובש מאחורי האריחים, אשר אם ייחשף לאוויר הפתוח הוא יכול להזיק לאיכות האוויר בביתך.

חדרי השירותים הם מקור נוסף, מהותי, של נזילות מים נפוצות בבית. האסלה לעולם לא יבשה מאחר ויש בה מים כל הזמן, כך שהיא מהווה מקור אפשרי ובטוח לנזילות. על מנת למנוע היווצרות עובש כתוצאה מנזילות מים באזורים אלו, יש לערוך בדיקות תקופתיות. תוכל לבצע זאת בעצמך באמצעות בדיקת החיבורים של הצנרת ולמשש מסביב כדי להבטיח שהאזורים יבשים. זכור, אם אין לחות ונזילות, אין עובש או נזקים מבניים.