אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

המדריך לזיהוי מוקדם של נזילות מים


איתור נזילות מים

נזילות מים גורמות נזק חרישי לבית. בעיה מינורית, כגון סתימה במערכת הניקוז, יכולה להימשך במשך חודשים ללא אבחון ולגרום לנזילת מים לתוך ארונות המטבח, בין הקירות או תחת המרצפות שלך ולגרום לנזק רב ויקר. נזילה חיצונית במערכת ההשקייה למשל, יכולה להביא לבזבוז יקר של מאות ליטרים של מים ביום. פתחים וצינורות דולפים לרוב משאירים סימנים מזהירים לנוכחותם, כך שאתה יכול לזהות את סוג הנזק ולטפל בהקדם.

היווצרות כתמי מים בקירות ו/או בתיקרות היא דרך בטוחה ומהירה לאיתור נזילת מים טרייה או ממושכת. המקום בו אתה מוצא את הכתם מצביע על מקור היווצרות הנזילה.

כתמי מים סביב החלון או תחת דלת הכניסה מצביעים על חדרית מים מבחוץ. כתם בתפר בין התקרה לקיר החיצוני עשוי להצביע על נזילה מהגג. במידה ואתה מבחין בנזילה בתחתית ארון המטבח שלך, ייתכן והמקור בצינורות בתוך הקיר או תחת הכיור. בנוסף, קורות ספוגות עשויות להיות סימן אזהרה לבעיות מבניות כתוצאה מנזקי מים העלולים לגרום לקריסתו. גילוי מוקדם יכול לחסוך לך אלפי שקלים בתיקון הנזקים וחיזוק המבנה.

הדרך הטובה והיעילה ביותר לאיתור נזילות סמויות היא באמצעות מעקב אחר מד המים שלך. סגור את כל מקורות המים בתוך ומחוץ לביתך ובדוק את מד המים לאחר מספר דקות. במידה והמד עדיין רץ, סימן שיש לך ככל הנראה נזילה ומומלץ להזמין איש מקצוע כדי לאתר את המקור בהקדם ולטפל במפגע, או לנסות לאתר את המקור בדרך של אלימינציה. עם זאת, כדי לוודא גילוי מוקדם נזילות מים ולמנוע היווצרות נזקים יקרים ליסודות הבית, מומלץ לערוך בדיקות תקופתיות אחר נזילות מים באמצעות מומחה איתור נזילות מים מקצועי.