אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

החזרי מס לשכירים


כיום, כ – 85% מהשכירים בישראל זכאים להחזרי מס בממוצע של 9.500 ₪. לכל עובד מנוכה משכרו במהלך השנה ניכויי מס הכנסה שיכולים להגיע לסכומים גבוהים יותר ממה שהעובד אמור לשלם על פי חוק. הסיבה לפערים אלו נעוצה בעובדה שבעת חישוב המס במהלך השנה, לא מובאים בחשבון נתונים שונים שמשפיעים על חישוב המס אצל העובד, אך כך נוצר מצב של הפרשים אותם העובד זכאי לקבל על פי החוק. כיום, גובה מס הכנסה הינו מחושב על בסיס שנתי, כלומר על פי הכנסותיו בשנת המס וזאת ניתן לראות בתלוש השכר בצורה מסודרת. הסכומים החודשיים אשר מנוכים במס הכנסה מדי חודש הינם נקראים "ניכוי במקור" ואלו מבוססים על פי חישוב משוער לגבי הכנסתו השנתית של העובד.

אם כך, בסוף שנת המס ניתן לראות באופן מדויק את הפערים שנוצרו מאחר והם התבססו על סמך הכנסתו המשוערת של העובד. לדוגמא, אם שכר העובד אינו קבוע, או שבמהלך שנת המס הוא החליף עבודה, קיים סיכוי גבוה שיש פערי מס ועליו לקבל החזר כספי ממס הכנסה.

בדיוק בשל סיבות אלו, ישנן חברות אשר מעניקות לשכירים שירותי החזרי מס ובחברות אלו ישנם יועצי מס ורואי חשבון אשר תפקידם לעבור על הכנסותיו של העובד ולבדוק אם יש פערים לטובתו ולהעניק לו החזר כספי.