אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

הוראה מתקנת באנגלית


המושג "הוראה מתקנת" הוא למעשה לימוד על ידי טיפול, משום שהדרך הטובה ביותר לטפל בליקויי למידה היא על ידי לימוד שונה מהסטנדרט המקובל. יש לא מעט ילדים המתקשים במקצועות שונים, בעיקר באנגלית, בחשבון ובקריאה שזקוקים לדרך למידה שונה, כך שהוראה מתקנת היא הפתרון הטוב ביותר עבור ילדים הסובלים בליקויי למידה. ילדים עם לקות למידה שמתקשים בקריאה ודיבור בשפה האם שלהם, רוב הסיכויים שהם יתקשו גם בלמידת אנגלית. קשיים אלו יכולים להתבטא באותה העוצמה שהופיעו בעת לימוד קריאה וכתיבה בעברית ולעיתים אף בעוצמה גבוהה יותר.

ישנן לא מעט שיטות להקניית קריאה וכתיבה לילדים אשר מתקשים ללמוד אנגלית וזאת על ידי הוראה מתקנת המועברת על ידי מורים שהוכשרו לכך. מורים אלו מבצעים עבור הילדים תכנית הוראה המתקנת לרוב בשיטה המקובלת ביותר בארץ והיא שיטת ה"היקי" אשר מבוססת על שיטת אורטון-גילינגהם מארה"ב.

בשיטה זאת מורים מעבירים את החומר לילד בצורה זאת: הם לומדים לימוד קריאה תוך כדי פירוק השפה לרכיביה קטנים ולימוד שיטתי של חוקי הקריאה תוך שימת דגש על ערנות הילד על ידי משחקים שונים, הקלטת החומר ושמיעתו, משחקי מישוש, בשיטה מדורגת מהקל אל הכבד, לימוד פרטני אחד על אחד, קריאת טקסטים קצרים וניתוחם, תכנית מפורטת לכל ילד על פי חולשותיו, לומדים כל חומר וכל נושא בנפרד, אבחון התקדמות ועוד.