אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

הדרכות לממוני בטיחות


לאור הנתונים המדאיגים של ריבוי תאונות עבודה בקרב תחומים רבים בתעשייה, מדינת ישראל מפקחת רבות על הנושא ומחייבת בעלי עסקים ויזמים ונקוט בכל אמצעי הבטיחות הקיימים בשוק על מנת להבטיח לעובדים בטיחות ומגוון כלים לשמור על בטיחות בזמן עבודתם. אחד הדברים החשובים ביותר אותם זקוק כל בעל חברה בתחומים מסוימים, הוא למנות ממונה בטיחות שיפקח על בטיחות העובדים ועליו להגיש דוחות מסוימים למפקח האזורי ולעמוד בכל התקנים הנדרשים מבחינת בטיחות.

בכל עבודה יש למנות ממונה בטיחות וגיהות אשר מוכשר לעבודה זאת וקיבל אישור והסמכה להעביר הדרכות בטיחות לעובדי החברה וגם כדי לפקח ולבדוק כי המקום עומד בכלל הבטיחות כפי שנדרש בחוק. ממונה בטיחות חייב לצבור 8 ימי כשירות בשנה וזאת על מנת לשמור על הסמכתו כממונה בטיחות וגיהות בעבודה במגוון רב של תעשיות, כמו – תעשיית הבנייה, במפעלים, עבודה בגובה, חשמל, אינסטלציה, עבודה עם חומרים מסוכנים ועוד תחומים רבים בתעשייה.

ימי כשירות אלו אותם עובדים ממוני בטיחות, נועדו על מנת לרענן את כללי הבטיחות ואת התמקצעות בתחום הבטיחות והגיהות בעבודה. הצורך לשלב ממונה בטיחות במגוון סוגי עבודות המוגדרות בסיכון למעשה נולד מהשטח, שהרי לצערנו יש לא מעט תאונות שיכולו להימנע באם היו שומרים על החוקים שנקבעו ומבצעים בקרה על ידי ממונה בטיחות. תפקיד ממונה בטיחות וגיהות, הוא חשוב ודורש ממנו לעבור הסמכות והדרכות רבות בנושא, על מנת להבטיח כי כל העובדים יחזרו בשלום לביתם בתום עבודתם.