אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

דליפת גז


טכנאי גז

הגז הוא אמצעי יעיל וחסכוני לסיפוק אנרגיה בכל בית. השימוש העיקרי בגז בישראל הוא עבור  בישול. בנוסף, הוא משמש לחימום מים, להסקת הבית ולתאורה. השימוש בגז מוריד את העומס על מערכת החשמל, הוא מהיר יותר, יעיל וחסכוני.
לאחרונה, ישנה עלייה בשימוש בגז ביתי, הן בבתים פרטיים והן בעסקים, עבור מטרות שונות.   עבודה עם גז מצריכה הסמכה מיוחדת ממשרד העבודה, שכן מדובר בתחום שעלול להיות לא בטיחותי ודורש מיומנות רבה.

שירותי גז

בישראל, קיימות ארבע חברות מרכזיות אשר מספקות תשתיות גז לציבור באמצעות בלוני גז בבתים או על ידי גז מרכזי. חברות אלו חייבות לבצע בקרה אחת לתקופה מסוימת על הגז ולהחליף תשתיות בעת הצורך.
כמו כן, לעיתים אנשים זקוקים לטכנאי גז על מנת להזיז תשתיות, במקרים של בלאי או על מנת לחבר תשתיות גז. במקרים אלו, יש להיעזר בטכנאי גז אשר יחבר את התשתיות לצינור הראשי.
בכל הנוגע לעבודות בתחום הגז, יש להשתמש באנשי מקצוע מומחים אשר ברשותם תעודה לעסוק בתחום. זאת, מכיוון שמדובר בעבודה מורכבת ועליה להתבצע בצורה מקצועית ובטיחותיות על מנת למנוע סכנות שונות.
הגז יכול להיות מסוכן ותשתיות שאינן מחוברות כראוי עלולות להוות סכנה ממשית לדיירי הבית.

דליפת גז

כאמור, הגז עלול להוות סכנה. לכן, חשוב לנקוט אמצעי זהירות ולפעול בזריזות וביעילות באם מתגלה תקלה.
לפי החוק, על חברת הגז לבצע ביקורת פעם בחמש שנים לכל צרכניה. עליה להיכנס לדירה ולבדוק את כל מערכת הגז. בדיקה זו מתבצעת בחינם.
כאשר אנחנו מדברים על תקלות בתחום, ההתייחסות העיקרית היא לדליפות גז.
גז הבישול כשלעצמו הוא אינו מסוכן, אך הוא עלול להוות סכנה כאשר הוא מטופל באופן שגוי. דליפות גז עלולות להתרחש כאשר מערכת הגז אינה מתוחזקת נכון, כאשר גורמים לא מוסמכים מטפלים בה או כתוצאה מכשל טכני. לכן, יש להיזהר ביותר ולא לבצע פעולות המיועדות לאנשי מקצוע מוסמכים.

כיצד נזהה דליפת גז וכיצד נפעל?

הדרך המהירה והפשוטה ביותר לזהות דליפה היא באמצעות הריח של הגז. מדובר בריח חריף שניתן לזהותו בקלות. כאשר נזהה ריח זה, יש מספר צעדים שעלינו לנקוט. יש לנתק את ברז הגז, להוריד את מפסק החשמל הראשי, לפנות את האנשים בבניין ולקרוא לחברת גז או למכבי אש.