אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

דברים לעשות לפני סגירת ההובלה


הובלות - מובילים

אחד הדברים החשובים ביותר בעת העברת דירה, משרד או תכולה אחרת הוא לוודא, טרם סגירת ההובלה, שכל התנאים בין הלקוח וחברת ההובלות סגורים. כאשר תנאים אלו לא סגורים, המוביל עשוי לעצור את השינוע באמצע ולדרוש העלאה במחיר, שינוי בתנאי העסקה או לא לפצות בגין נזקים שגרם.

אילו דברים יש לסגור מראש?

סקר שוק ובירור מחירים – לפני שסוגרים עם חברת הובלות, יש לקבל הצעות מחיר ממובילים אחרים. הפרשי ההובלה יכולים להשתנות בהיקף של עשרות אחוזים, ובהיעדר מחירון/קו מנחה, הדרך היחידה לברר מה המחיר המקובל בשוק הוא חיפוש מידע נוסף מחברות אחרות.

הגעת נציג לבחון את ההובלה – כלי חשוב למנוע בעיות בהובלה היא לוודא שנציג של חברת הובלות יגיע מראש ויראה מה ההובלה כוללת, כמו גם את המקום שבו היא מתבצעת. ככה הוא יודע מראש כמה סבלים הוא צריך, האם יש או אין מעלית, האם באזור המבנה ניתן לחנות וכדומה.

חתימה חוזה – חשוב מאוד, בייחוד בהובלות גדולות, לוודא שהפרטים שסוכמו יופיעו בחוזה כתוב. רק במקרה כזה תנאי ההובלה וחובות נותן השירות ברורות. במידה ואין חוזה, המוביל עלול לעצור את ההובלה ולדרוש כסף רב יותר בטענה שיש פרטים שהוא לא הכיר בהובלה. לעומת זאת – חוזה חתום מחייב את המוביל לסיכום שהושג, גם אם חלק מהפרטים לא מופיעים.

ביטוח הציוד – ככל שהציוד שאתם מעבירים יותר יקר, כך יש לברר עם החברה איזה סוג ביטוח היא מעניקה לכם. מובילים עלולים לגרום נזק גם לציוד שאיננו שביר, ועל כן חשוב לראות מה כוללת פוליסת הביטוח.

קביעת תנאים להפרת החוזה – יש מקרים בהם מוביל אינו עומד בחוזה הנדרש – למשל, מאחר בזמן ארוך מאוד להובלה או לא מגיע ומבקש לקבוע תאריך חדש ביום אחר. ככל שיותר חשוב לכם שההובלה תתבצע בזמן מדויק, יש לקבוע בחוזה דמי פיצוי מוסכמים. במידה ומדובר בהובלה גדולה, הדבר מקובל ויש לעמוד על כך אל מול החברה.