אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה

גרירה וחילוץ – עשה זאת בעצמך


גרר - שירותי גרירה

אנשים רבים נוטים לטעות ולחשוב כי גרירה וחילוץ של רכב הוא עניין של מה בכך, אך הדבר רחוק מלהיות נכון. בחוסר ידיעה לגבי אופן הגרירה, עלולים לגרום לרכב נזק המסתכם בהוצאה גבוהה יותר מעלות הזמנת שירות גרירה וחילוץ מקצועי. הטעות הנפוצה והמזיקה ביותר, היא השארת גלגלי הרכב על הקרקע בזמן הגרירה – דבר העלול להזיק למערכת התמסורת של הרכב. בין אם מדובר ברכב בעל הנעה דו גלגלית קדמית/אחורית ובין אם מדובר ברכב 4X4, הדרך הטובה ביותר לביצוע גרירה וחילוץ היא באמצעות קרון נגרר, היכן שכל ארבעת הגלגלים נמצאים מעל הקרקע.

אפשרות נוספת היא מתקן דולי המרים את הגלגלים הקדמיים מעל לפני הקרקע. ניתן לבצע גרירה וחילוץ של רכב בעל הנעה אחורית עם מתקן דולי, אך מדובר בפעולה מורכבת יותר, שכן יש לנתק ולהסיר את מוט ההילוכים כדי להימנע מלהזיק למערכת התמסורת. דרך נוספת היא באמצעות מוט גרירה, מתקן דמוי משולש עם מערכת מוטות מחורצים. קצה אחד של המוט מתחבר למעצור הכדורי ברכב הגרירה ואילו הקצה השני מתחבר לפגוש של הרכב הנגרר. כל ארבעת הגלגלים נותרים על הקרקע. כאשר מדובר ברכב עם מערכת תמסורת ידנית בהנעה דו גלגלית, יש להעביר את הרכב להילוך סרק. אם המערכת אוטומטית, יש צורך באביזרי עזר בשביל להגן על הרכב כגון משאבות סיכה ומנעול ציר.

האפשרויות הללו כרוכות בהשקעה לא קטנה של זמן וכסף אשר בסופו של דבר אינה משתלמת – אלא אם כן, התוכנית היא לגרור רכבים באופן קבוע, אחרת עדיף תמיד לשכור את שירותיהם של מקצועני גרירה וחילוץ אשר יבצעו את המלאכה במהירות וביעילות ובמחיר משתלם הרבה יותר.

כלי נגישות