אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

בדיקת זכאות להחזרי מס


יש לא מעט שכירים אשר זכאים להחזרי מס, שאלה למעשה פערים כספיים שנוצרים מידי שנה בשכרו של העבד עקב חישוב משוער של תשלום המס בשכרו. בדיוק בשל סיבות אלו, ישנן חברות אשר מעניקות עבור שכירים בדיקת זכאות להחזרי מס וזאת נעשה על ידי יועצי מס ורואי חשבון אשר מבצעים בדיקה של כלל המסמכים, ולאחר מכן הם מחשבים את המס ובמידה ויש הפרשים הם מחזירים את הכסף לעובד בניקוי עמלה.

כיצד זה עובד?

את החזרי המס ניתן לבקש רק לאחר תום שנת המס, ועד 6 שנים מתום שנת המס שעבורה העובד מבקש את ההחזר. התהליך הינו כולל מילוי טפסים והגשתם בצורה מסודרת לפקיד שומה ורק לאחר הצגת כל המסמכים הרלוונטיים בצורה מסודרת הכסף עובר ישירות לחשבון בנק של העובד. אך כידוע לכולם, תהליך זה הינו ארוך ולעיתים גם די מתיש לאנשים שאינם בעלי ידע בתחום, כך שניתן לפנות לחברות העוסקות בתחום על מנת לבצע בשלב הראשוני בדיקת זכאות ורק לאחר שאכן יש הילה לזכאות, יש להגיש את הטפסים לרשויות. חברות אלו, אינן גובות תשלום עבור הבדיקה, אך במידה וקיים החזר כספי, הם מנקות אחוזים מסוימים עבור עבודתם ודמי פתיחת תיק, אך כמובן ברוב המקרים דבר זה שווה ביותר.

חברות אלו מחזיקות ברואי חשבון, יועצי מס, יוצאי רשות המיסים וצוות תמיכה מיומן אשר פועל על ידי מערכות מחשוב המאושרות על ידי רשויות המס.