אנשי המקצוע מגיעים אלייך מיד 24 שעות ביממה
שלחו מסרון (SMS) ל2144

אוכל לבעלי חיים


אוכל לבעלי חיים

חתולים, כלבים, ציפורים, עכברים, דגים – כל בעלי החיים צריכים לאכול משהו. כבעל החיה, האחריות על מזונה מצוי עליך. כיום, תעשיית המזון לבעלי חיים מציעה מגוון רחב מאוד של מזון, ויטמינים ותחליפי-אוכל לחיה שלך. דווקא במצב זה – יש חשיבות גדולה לבחור את האוכל של בעל החיים בעצמך, ולא רק על בסיס מיתוג ומחיר. יש כמה דרכים לטייב את דרך בחירת המזון של בעל החיים.

התייעצות עם וטרינר וחנות בעלי חיים – הוטרינר והחנות למזון בעלי חיים הם אנשי המקצוע הזמינים ביותר שצפויים להנחות אותך בהתנהלות עם בעל החיים. לרוב תפנה אליהם גם עם בעיות שקשורות לחיה שאינך מבין – אם הוא מקיא את האוכל, מתנהג באופן מוזר או תוקף בעלי חיים אחרים. לפיכך, חשוב לשתף גם אותם בהתייעצות זו.
מחקר עצמאי – המידע שקיים היום ברשת מאפשר לבחון את כלל המידע הקיים בנוגע לנושא זה, אלא שלא תמיד יש מספיק זמן. בכל זאת, מומלץ לבחון לפחות את סוג המזון שבחרתם בו עבור בעל החיים ב"מבחן גוגל". במקרה זה – אם יש בעיות, תופעות לוואי או תלונות מוכרות על חברת המזון – תעלו על כך.
הכנת מזון ביתי – בהתאם לייעוץ שתקבלו ממומחים, מומלץ מאוד לשלב גם מזון שלא רכשתם אלא הכנתם בעצמכם – למשל, חלמון ביצה מעורב בחלב עבור חתול צעיר. כשמדובר במזון ביתי אתם יכולים להשגיח על טיבו, איכותו והטריות שלו. לא תמיד ניתן לדאוג לכל האוכל של החיה לבד, אך ניתן לשלב לעתים מזון ביתי, והדבר רצוי וכדאי.